Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problem food-a u eHrvatskoj

+11
CopyPaste071
shampinjon
ivek81cro
rocker-ma
mrgood
12345
cmdgeneralmarka
Alen Mislivecek
dado2202
dSoKre
HrvojeZ
15 posters

Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by HrvojeZ ned oľu 22 2009, 21:12

Otvaram ovu temu da svi građani naše eHrvatske mogu sudjelovati u aktualnoj raspravi oko stanja food-a u eHrvatskoj.
Iznosite prijedloge koje mislite da bi pomogli našem food sektoru!
1500 ljudi je pametnije od 40.

Osobno nisam za smanjivanje import tax-a, trebali bi poticati da netko sposoban od naših otvori food tvrtku, ne jedan, nekoliko. Hrvatska bi iz proračuna trebala izdvojiti za poticaje upgrade-a ili pozajmicu da netko kupi tvrtku. Tako ćemo smirit tržište. Import tax nije rješenje, samo ćemo novce davat strancima.

Ja bih recimo kupio onu tvrtku od stranca Q3 food, no cijena je 83 Golda fiksna kako piše. Poslao sam PP na organizaciju radi smanjenja cijene ali nema odgovora. A nemam dovoljno golda da kupim za te novce. Kada bih mogao posuditi 25 golda kupio bih. No, iz iskustva znam da ovakav kredit, na ovu količinu golda ne bih nigdje dobio. Šteta što više ne mogu na srpskom marketu zaradit 15 golda u jednoj transakciji, već bih skupio za tvrtku. Ugl.

Trebamo naše ljude poticat na otvaranje tvrtki, upgradeanje ili kupnju ako ima na marketu.

Neminovno je da imamo puno ljudi, a trenutna prodaja food-a je nedovoljna!

Pišite ljudi, predlažite. Da dođemo do zajedničkog rješenja.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre pon oľu 23 2009, 00:10

rješenje je vrlo jednostano...

...ljudi sa visokim manufacturing skillom radite u food kompanijama gdje su manje plaće od weapon, ticket ili gift kompanija i vjerujte mi udvostručit će se proizvodnja

...samo je problem kaj nitko neće radit za manje plaće

...i da otvoriš 20 food firmi opet ti nitko ne bi radio jer su plaće manje od ostalih kompanija, tj. radili bi ti radnici skilla 1 i 2 i kad bi došli do skilla 3 il 4 pobjegli bi ti u firme gdje su veće plaće
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dado2202 pon oľu 23 2009, 08:08

dSoKre je napisao/la:rješenje je vrlo jednostano...

...ljudi sa visokim manufacturing skillom radite u food kompanijama gdje su manje plaće od weapon, ticket ili gift kompanija i vjerujte mi udvostručit će se proizvodnja

...samo je problem kaj nitko neće radit za manje plaće

...i da otvoriš 20 food firmi opet ti nitko ne bi radio jer su plaće manje od ostalih kompanija, tj. radili bi ti radnici skilla 1 i 2 i kad bi došli do skilla 3 il 4 pobjegli bi ti u firme gdje su veće plaće

Totalno točno, trebalo bi uvesti regulaciju plaća, jer sa ovim visokim plaćama se uništava cijela ekonomija. Prvo hrana je nešto bez čega se ne može, a zarada je najmanja i najmanje su plaće. Sad oni jadnici koji imaju food firme(ja uključen) dižu plaće da bar malo konkuriraju ostalim kompanijama i da privuku neke sa većim skillom. Naravno time odmah moram i dizati cijenu fooda. Imam q1 food cijene 1.5 (prije sam prodavao po 1.6, ali došlo je 2 ljudi sa skillom većim od 2, a i sebe plaćam 1 kn u firmi). Izračunao sam si koliko je meni 20% profita i držim se toga, prema tome reguliram cijenu fooda. Isto tako kako mi dižemo plaće, oduzimamo radnike ostalim poduzećima koje opet dižu plaće jer i oni trebaju radnike, cijene njihovih proizvoda rastu isto tako. Sad oni koji proizvode osnovne sirovine vide visoke cijene završnih proizvoda i misle da su jedine budale koje rade za male pare i dižu cijene tih sirovina. Nakon nekog vremena imamo cijeli kolaps tržišta i možemo se pozdraviti sa cijelom ekonomijom.

Trebalo bi definirati striktno u kojem rasponu mogu biti plaće, time se odmah definira i završna cijena proizvoda (lagano se izračuna), a ako je neki radnik tako jako dobar svome šefu, ovaj ga uvijek može dodatno nagraditi nekom donacijom (bonus na plaću, koji naravno ne ide državi, ali tako bi trebalo biti). Po meni je to najbitnije za stabilnost tržišta..
dado2202
dado2202

Broj postova : 14
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 08.01.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by Alen Mislivecek pon oľu 23 2009, 08:19

20% profita?! damn... kod nas rade ljudi (Gift sa velikim skilom za minimalnu plaću za takav skil... to nas održava na vodi)... inače tek sada imamo profit od 15% na ovu sadašnju cijenu gifta od cca 3 HRK... onda zamislite kakav nam je profit bio prije... svega ni 5%
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by cmdgeneralmarka pon oľu 23 2009, 08:34

radio prije u q4 food kompaniji imo 35HRK na dan placu.
sad radim u q2 weapons, imam 30 hrk placu
q4 mi previse rusi wellness
cmdgeneralmarka
cmdgeneralmarka

Male Broj postova : 235
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 13.08.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dado2202 pon oľu 23 2009, 08:42

Da to ti je nekih 15 hrk dnevno. Recimo nekih 105 hrk tjedno. Nakon toga podjelim bonuse onima koji imaju visok wellnes i radili su cijeli tjedan i imam na kraju 50 hrk tjedno. Recimo jedan cijeli gold, znači upgrade tvrtke budem mogao napraviti za nekih 3 mjeseca, uz uvijet da svi rade svaki dan, da svi imaju visok wellness (što naravno mi imaju samo 4 radnika), da sebe plaćam još tih tri mjeseca 1 hrk(to nije problem) i da se cijena grain-a ne mijenja slijedećih 3 mjeseca.
dado2202
dado2202

Broj postova : 14
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 08.01.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by HrvojeZ pon oľu 23 2009, 08:48

Kakva sramota, Q1 food 4 HRK!!!! Q2 6 HRK a Q3 12 HRK!! Šta je ovo??
Nemogu vjerovat kako su vlasnici food tvrtki postali pohlepni, enormno pohlepni. Sramota. Lopovluk...

Kada sam pisao o poticaju od strane države za upgrade itd. naravno mislio sam i da će se davat plaće kakve država odredi te naravno preporučena cijena!
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by 12345 pon oľu 23 2009, 08:56

Dobro je dSoKre rekao za ono o premjestanju radnika sa visim manufacturingom u Q1,Q2 kompanije koje nam sada najvise trebaju.
Da nam se malo ljudi bolje rasporede imali bi i viska hrane, evo ja sam upravo dao otkaz u q4 food kompaniji u kojoj sam imao super placu i peselio se u Q1 i zatrazio placu od 5 HRK btw. ja sam skill 5,26 i wellness mi je uvijek 90+, kada bi vise ljudi to napravilo mislim da bi se mogli vrlo lako izvuci iz ove situacije.
Jos bi bolja stvar bila kada bi se nasi poslodavci drzali naputaka o cijenama i placama koje su izdal Relic i Selector, istina je da bi svi radili za manje place ali bi nam i zivot takodjer bio jeftiniji pa ne bi bilo ovakvih kronicnih nedostataka.
12345
12345

Male Broj postova : 164
Age : 25
eRepublik lokacija : 5587
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by cmdgeneralmarka pon oľu 23 2009, 08:58

istina, vecina ukljucujuci mene ganja sto vecu placu, ali place i cijene su proporcionalne, vece place=vece cijene
cmdgeneralmarka
cmdgeneralmarka

Male Broj postova : 235
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 13.08.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dado2202 pon oľu 23 2009, 08:58

HrvojeZ je napisao/la:Kakva sramota, Q1 food 4 HRK!!!! Q2 6 HRK a Q3 12 HRK!! Šta je ovo??
Nemogu vjerovat kako su vlasnici food tvrtki postali pohlepni, enormno pohlepni. Sramota. Lopovluk...

Kada sam pisao o poticaju od strane države za upgrade itd. naravno mislio sam i da će se davat plaće kakve država odredi te naravno preporučena cijena!

Da ali nadam se da si i primjetio da su te firme stranog porijekla (za q1). Ono što ja stavim proda se za par sekunda. A jednostavno nemam nikoga da prizvodi hranu. Trebaju nam ljudi, ne nove firme (dali one bile strane ili domaće). Trebalo bi nove igrače usmjeriti na industriju koja je najviše u krizi (kod nas trenutno food sektor)
dado2202
dado2202

Broj postova : 14
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 08.01.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Cijene !!

Postaj by mrgood pon oľu 23 2009, 09:03

Došao sam danas i gledam cijene kruha ... pa ljudi ovo nisu istine ... trenutačne minimalne cijene su :

q1 kruh - 4,08 (amerikanci i česi, nema Hr ponude)
q2 kruh - 6,03
q3 kruh - nije ga ni bilo

ali zato ticketi su 16,96 i oružije 11.33 s toga sam zaključio da mi je bolje ic ratovat nego JEST !!! lose lose

... radi se na promocija i tako dalje .. svaka cast .. clanak u indexu ...ali kako ce ti novi ... bilo sta ucnit ... kad jedva imaju za 2 q1 kruha ... Shocked

mrgood

Broj postova : 27
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 10.02.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by HrvojeZ pon oľu 23 2009, 09:11

Pa ja sad gledam. Kakvi su to debili, te 2 tvrtke Q1. Import tax je 99% a oni imaju licencu za našu zemlju, i uredno stavljaju na prodaju proizvode ovdje. Svašta...

Doriane svaka čast!
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by mrgood pon oľu 23 2009, 09:24

HrvojeZ je napisao/la:Pa ja sad gledam. Kakvi su to debili, te 2 tvrtke Q1. Import tax je 99% a oni imaju licencu za našu zemlju, i uredno stavljaju na prodaju proizvode ovdje. Svašta...

Doriane svaka čast!

...nisan vidio da si ti vec gore napisao cijene ... i nisam vidio ovu temu ... pa sam poceo novu ...

..i te 2 firme redovito prodaju sve , šta stave na Hr tržište ... a mi štancamo oružije ... i tickete ... affraid

mrgood

Broj postova : 27
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 10.02.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by HrvojeZ pon oľu 23 2009, 09:33

Znam. Zato sam samo spojio tvoju temu u ovu. Wink

A čuj, ne možeš proizvodnju samo tako zaustavit, ni ticketa ni weapona.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dado2202 pon oľu 23 2009, 09:44

Da to je istina, ali bi trebalo nove igrače preusmjeravati na manuf. i to u food kompanije (ja bi rado primio 5 novih igrača, koji će biti u firmi bar slijedećih 2-3 mjeseca, raditi svaki dan, odražavati wellnes kasnije u igri).
dado2202
dado2202

Broj postova : 14
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 08.01.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by rocker-ma pon oľu 23 2009, 11:35

Ide sve kako treba, nažalost Borg Master je stavio zakon da ide 70% poreza na uvoz, to neće rješiti problem.

Čim za ovo protekne vrijeme, ide import tax na 10-15%, to ćemo izglasati i to je to, moramo rješiti ovaj problem, a i mislim da ćemo još nešto tu ubaciti da se brže pojave uvoznici.

Sve u svemu za 30 sati očekujte rješenje problema. Smile

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre pon oľu 23 2009, 11:53

tko želi pomoći malo food sektoru

http://www.erepublik.com/en/company/kupujmo-hrvatsku-hranu-181255

manu skill 4 plaća 12 HRK
skill 5 plaća 16 HRK

i moja cijena Q2 fooda na marketu je fixna 3,36 HRK sa PDV-om
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by ivek81cro pon oľu 23 2009, 13:01

ja nisam ni dizao cijenu Q2 kruha preko 3,15 (sa PDV) jednostavno od sramote, bezobrazno je drzat visoke cijene, pogotovo prema novim igracima, pokusajte vi sa zaradom od 6 kn financirat si rad u Q2 firmi i trenirat svaki dan. Drzim nizu cijenu i opet imam nekakvu zaradu, cak i uz ovakve place kakve su sad.

Ziva pohlepa, nista drugo. Ja mozda i propadnem kad place odu previse gore ali cu barem biti miran.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by rocker-ma pon oľu 23 2009, 13:10

Ma nećeš ni ti biti lud i raditi sa gubitkom...koja je tvoja firma? Ne da mi se baš kopat. happy happy

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by mrgood pon oľu 23 2009, 13:15

rocker-ma je napisao/la:Ide sve kako treba, nažalost Borg Master je stavio zakon da ide 70% poreza na uvoz, to neće rješiti problem.

Čim za ovo protekne vrijeme, ide import tax na 10-15%, to ćemo izglasati i to je to, moramo rješiti ovaj problem, a i mislim da ćemo još nešto tu ubaciti da se brže pojave uvoznici.

Sve u svemu za 30 sati očekujte rješenje problema. Smile

... mislim da ne bi trebalo ic na to ... osima ako nista drugo ne pali ... da stranci zarađuju na nama Sad

... država bi mogla otvorit 2-3 q1 fooda ... i držat cijenu na neke normalne razine ... s time bi i druge firme morale pratit tu cijenu jer inace nebi nista prodale ... možda tako nešto ... ili neki poticaj za otvaranje food firmi... ili nac neki drugi način da se prisili proizvođače na smanjenje cijena ...

... ili govori se o otkupljivanju hrane od strane mađara ili rumunja ili vec koga, i da zbog toga nema hrane kod nas ... možda bi se moglo nač vrijeme npr... navecer oko 20-21 ... nebitno kada ... kad bi nasi proizvođači stavili svoj food na tržište,svi po istoj cijeni (koja je negdje između - koja bi odgovarala i proizvođačima i potrošačima) ... svi građani putem medija, ili kako vec, bili bi obavješteni da se tada može jeftinije kupit nego inace tjekom dana ... i savjetovalo bi ih se da kupe određeni broj komada ... da ne bi odma sve poletilo ...

...par prijedloga ... Smile

mrgood

Broj postova : 27
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 10.02.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dado2202 pon oľu 23 2009, 14:41

... mislim da ne bi trebalo ic na to ... osima ako nista drugo ne pali ... da stranci zarađuju na nama Sad

... država bi mogla otvorit 2-3 q1 fooda ... i držat cijenu na neke normalne razine ... s time bi i druge firme morale pratit tu cijenu jer inace nebi nista prodale ... možda tako nešto ... ili neki poticaj za otvaranje food firmi... ili nac neki drugi način da se prisili proizvođače na smanjenje cijena ...

... ili govori se o otkupljivanju hrane od strane mađara ili rumunja ili vec koga, i da zbog toga nema hrane kod nas ... možda bi se moglo nač vrijeme npr... navecer oko 20-21 ... nebitno kada ... kad bi nasi proizvođači stavili svoj food na tržište,svi po istoj cijeni (koja je negdje između - koja bi odgovarala i proizvođačima i potrošačima) ... svi građani putem medija, ili kako vec, bili bi obavješteni da se tada može jeftinije kupit nego inace tjekom dana ... i savjetovalo bi ih se da kupe određeni broj komada ... da ne bi odma sve poletilo ...

...par prijedloga ... Smile[/quote]

Sviđa mi se ta ideja....
dado2202
dado2202

Broj postova : 14
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 08.01.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre pon oľu 23 2009, 15:41

ja sam razmišljao da se dogovorimo da svatko stavlja sav napravljeni food na market u neko doba dana kad je online

netko tko je svaki dan online može stavljat food u 7 ujutro

netko može stavljat svaki dan u 15 h

ja bi mogao svaki dan oko ponoći

i tako napravimo raspored za cijeli dan i obavijestimo igrače putem novina da skoro na svaki puni sat će bit na marketu svježeg kruha happy happy
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by shampinjon pon oľu 23 2009, 16:49

tržište je najlakše regulirati porezima, ali čini mi se da u saboru slabo razmišljaju i prate domaće tržište...

shampinjon

Broj postova : 35
Age : 103
eRepublik lokacija : hrvatska
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by ivek81cro pon oľu 23 2009, 16:52

rocker-ma je napisao/la:Ma nećeš ni ti biti lud i raditi sa gubitkom...koja je tvoja firma? Ne da mi se baš kopat. happy happy

Rekao sam da ne radim sa gubitkom, ali sigurno ne zaradjujem kao neki koji drze cijenu Q2 hrane izmedju 4-6 KN.

To je bio osvrt na slucaj da place i dalje zadrze rast u manuf. sektoru.

Firma je MB-HRANA
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by rocker-ma pon oľu 23 2009, 17:02

shampinjon je napisao/la:tržište je najlakše regulirati porezima, ali čini mi se da u saboru slabo razmišljaju i prate domaće tržište...

Istina, pravo govoriš, samo dnevno 3 zakona imamo, a porezi su nam ionako mali, pa sad ti meni reci kako bi ti to izveo?

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by rocker-ma pon oľu 23 2009, 17:03

ivek81cro je napisao/la:
rocker-ma je napisao/la:Ma nećeš ni ti biti lud i raditi sa gubitkom...koja je tvoja firma? Ne da mi se baš kopat. happy happy

Rekao sam da ne radim sa gubitkom, ali sigurno ne zaradjujem kao neki koji drze cijenu Q2 hrane izmedju 4-6 KN.

To je bio osvrt na slucaj da place i dalje zadrze rast u manuf. sektoru.

Firma je MB-HRANA

Javi mi se kad budeš trebao graina...na PM naravno. Smile

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by shampinjon pon oľu 23 2009, 17:17

rocker-ma je napisao/la:
shampinjon je napisao/la:tržište je najlakše regulirati porezima, ali čini mi se da u saboru slabo razmišljaju i prate domaće tržište...

Istina, pravo govoriš, samo dnevno 3 zakona imamo, a porezi su nam ionako mali, pa sad ti meni reci kako bi ti to izveo?
nisam ni mislija na smanjenje poreza, već na povećanje! 3 zakona dnevno je i previše...

shampinjon

Broj postova : 35
Age : 103
eRepublik lokacija : hrvatska
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre pon oľu 23 2009, 19:29

Najlakše je povećat porez, al to neće riješit krizu...

...jer će većim porezom radnici imat još manje plaće u food sektoru i cijene proizvoda će porasti, a poslodavci će jednako zarađivati
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by CopyPaste071 pon oľu 23 2009, 20:03

Trenutno je na glasanju zakon o smanjunju import taxa za hranu na 10%.

Država već ima Q1 food tvrtku ZK food sa 418 Q1 hrane na skladištu i Q2 food tvrtku Drzavna Hrana Q2 sa 29 Q2 hrane na skladištu. Problem je što ZK food snabdijeva Ured dobrodošlice koji treba prehranit sve nove igrače koje očekujemo ovih dana kao rezultat promocije igre koja je u tijeku, a u DHQ2 nitko ne želi raditi, iako su plaće solidne. Nema smisla otvarati nove državne food tvrtke kad ni u ovoj nema dovoljno zaposlenih, moramo zapošljavat ljude s niskim skillom kad nitko drugi neće. Čak nam radi i jedan Vojvoda Momcilo Djujic, ali što se tu može, kad nema Hrvata velikih patriota, moramo kojekakve vojvode upošljavat u državnim tvrtkama...
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by shampinjon pon oľu 23 2009, 21:22

dSoKre je napisao/la:Najlakše je povećat porez, al to neće riješit krizu...

...jer će većim porezom radnici imat još manje plaće u food sektoru i cijene proizvoda će porasti, a poslodavci će jednako zarađivati
dsokre matematika, matematika... ne povećanje poreza foodu... povećanje drugim sektorima čime u biti snižavaš porez foodu, a višak love država može usmjeriti u socijalu... jer veliki je problem ako q1 hrana luduje, a puno manji ako q1 tiket, ili gift luduje... Wink

shampinjon

Broj postova : 35
Age : 103
eRepublik lokacija : hrvatska
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by Tarzanisin uto oľu 24 2009, 13:28

Sorry što ovako upadam ali jel može jedno brzinsko početničko?

Zašto ja nebi lunjao po svijetu i radio di mi se najviše isplati (bez žrtvovanja za kompaniju i državu) i radio za sebe i kupovao si oružje i onda ako nas netko napadne vratim se doma i fajtam se bogat i nabildan.

"ZOVI SAMO ZOVI SVI ĆE SOKOLOVI
ZA TE ŽIVOT DATI"

Shocked

Tarzanisin

Broj postova : 5
Age : 46
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 23.03.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dado2202 uto oľu 24 2009, 13:32

Pa nitko ti ne brani. Ti možeš raditi što god želiš. Sad od tebe jednoga naravno nema nikakve štete, ali ako se tako počne ponašati većina stanovništva, tada je veća šteta, jer češ boostati ekonomiju neke druge države, hr, porezi od tvoga rada idu drugoj državit. Znači ako vas ode puno, može biti dosta štetno za HR ekonomiju.
dado2202
dado2202

Broj postova : 14
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 08.01.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by Tarzanisin uto oľu 24 2009, 13:40

Ma znam da mi ne brani ali pitam zato da vidim što se za državu više isplati. I koliko je na dobitku ako ja odem raditi u Japan i vratim se bogat (doniram nešto) ili ostanem ovdje i žrtvujem se u proizvodnji kruha da bi država imala 10% od moje jadne plaće da bi mi možda jednom bilo bolje (i mom gazdi). Mislio sam da ima nešto što neznam pa zato i pitam.

Tarzanisin

Broj postova : 5
Age : 46
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 23.03.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by 12345 uto oľu 24 2009, 13:44

Za tebe bi sigurno bilo bolje da odes negdje van gdje su vece place, ali je za drzavu to katastrofalno jer sve poreze dobije npr. Japan, porez od tvoje place i od stvari koje tamo kupujes.
Ako ostanes ovdje kupovat ces nasu hranu i radit ces kod nas i proizvoditi za nase trziste i drzava ce tako najvise zaraditi od poreza.
12345
12345

Male Broj postova : 164
Age : 25
eRepublik lokacija : 5587
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by Tarzanisin uto oľu 24 2009, 13:51

Hvala na odgovoru. Ma to bi trebalo malo bolje izračunati jer nam je porez dosta mali kako vidim (10-15%). Tako da recimo ako radim za 30 kuna dnevno u Hrvatskoj firmi onda mi uzme poreza recimo 5 kuna a ja možda mogu taj isti posao negdje naći za 50 donirati državi 10 i još 10 zaraditi. Znam da je tu još i zarada od trgovca i proizvodnje ali ak svi rade di je veća lova tad smo i svi bogatiji. sam treba donirati državi jer di bi inače potrošio lovu neg na bolnice, obranu, pištolje i welnes.

Tarzanisin

Broj postova : 5
Age : 46
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 23.03.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by Selector uto oľu 24 2009, 15:14

Cuj, nasa je drzava nova i to je problem. 95% nas smo novi igraci i mali su nam skilovi. Vani imas ljude sa skilovima 9 recimo. Takav jedan proizvede kao 10 sa skilom 2 valjda. Tako da, sto nas je vise ovdje brze ce nam rasti gospodarstvo. To ti je ono kao kad pisu rast GDP-a je bitan ovo ono. E pa to ti je to. Bitno je da se gospodarstvo razvija a lako cemo za ostalo

Recimo prije koji dan je neki Srbin napisao da ga bas zaboli za patriotizam kad u Rumunjskoj ima triput vecu placu. Pa cuj, svi bi mi placu od 50 kuna ali treba vremena da se do toga dodje. Bit ce jednog dana. Ako nastavimo marljivo raditi kao do sada bit ce sigurno

Bolje ostani kuci Wink

p.s. To ti je ko da hoces napraviti HoF na nekome, skuzis da ces previse izgubit pa radje odes u Aks happy happy Pozdrav ekipi sa ogamea happy happy
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre uto oľu 24 2009, 15:45

čovjek sa skillom 9 napravi posla kao dva čovjeka sa skillom 4.5

a ne kao 10 sa skillom 2
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by Selector uto oľu 24 2009, 16:13

Covjek sa skilom 9 ima welnes 98 a covjek sa skilom 2 ima 46
Ne mudruj dSokre
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by 12345 uto oľu 24 2009, 16:23

Imam neki filing da je ovo otislo malo u krivom smjeru, ajmo se vratiti na ono bitno a to je rjesavanje ove krize sa foodom Very Happy
12345
12345

Male Broj postova : 164
Age : 25
eRepublik lokacija : 5587
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by HrvojeZ uto oľu 24 2009, 18:41

Razumijem cijene food-a od stranaca, ali od domaćih tvrtki ovakve cijene???!! Sramota. Ne mogu vjerovat. Šta će nam stranci, sami se pljačkamo!
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by rocker-ma sri oľu 25 2009, 12:28

Tarzanisin je napisao/la:Sorry što ovako upadam ali jel može jedno brzinsko početničko?

Zašto ja nebi lunjao po svijetu i radio di mi se najviše isplati (bez žrtvovanja za kompaniju i državu) i radio za sebe i kupovao si oružje i onda ako nas netko napadne vratim se doma i fajtam se bogat i nabildan.

"ZOVI SAMO ZOVI SVI ĆE SOKOLOVI
ZA TE ŽIVOT DATI"

Shocked

Pa gle, ovo je virtualni novac i mnogima nije uopće stalo do njega, ti kako hoćeš...ovo oko ekonomije je jasno, da pridonosiš HR gospodarstvu sa svojim radom, više proizvodnjom nego porezom, to je ono najbitnije.

Ja da uzmem svoj primjer mogu ti samo reći da smo svi stariji jedva čekali eHrvatsku i zato smo tako osjetljivi po tom pitanju. Pa ja sam 9 mjeseci radio po svijetu, gledao druge kako se trude oko države, rade sve i svašta, uživaju, razgovaraju i svađaju se, a ja moram na engleskom pisat...ili još gore Švedskom ili tako nešto...zato sam tu gdje jesam iako bi vani mogao imati duplu plaću, nije sve u tome vjeruj mi.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by direktor sri oľu 25 2009, 20:00

je, al si ti onu osnovu sebi zaradio ranije i tamo di je placa veca.. ovdje ti kroje ekonomiju ko zna kako.. drzava kaze da se mora sa trzista povuci ta i ta roba i onda ovi koji su tek poceli igrati, banana, gladuj, nek ti ciko u erepu crkne, tvoj nece jer imas zalihe i love i hrane i znas gdje ju mozes povoljnije nabaviti, svi ste krenuli sa vecim ciframa kad ste poceli igrati, ja poceo sa 10 HRK i spizdio skoro sve na food u 2 dana..
nemoj prodavati te fore " ne sta drzava za tebe nego sta ti za drzavu". meni je glavno moje dupe a tek onda drzavno
direktor
direktor

Broj postova : 45
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 21.02.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by Tarzanisin sri oľu 25 2009, 22:00

rocker-ma je napisao/la:
Tarzanisin je napisao/la:Sorry što ovako upadam ali jel može jedno brzinsko početničko?
Shocked

Pa gle, ovo je virtualni novac i mnogima nije uopće stalo do njega, ti kako hoćeš...ovo oko ekonomije je jasno, da pridonosiš HR gospodarstvu sa svojim radom, više proizvodnjom nego porezom, to je ono najbitnije.

Ja da uzmem svoj primjer mogu ti samo reći da smo svi stariji jedva čekali eHrvatsku i zato smo tako osjetljivi po tom pitanju. Pa ja sam 9 mjeseci radio po svijetu, gledao druge kako se trude oko države, rade sve i svašta, uživaju, razgovaraju i svađaju se, a ja moram na engleskom pisat...ili još gore Švedskom ili tako nešto...zato sam tu gdje jesam iako bi vani mogao imati duplu plaću, nije sve u tome vjeruj mi.

Mislim da kužim.Ok.Probat ću tako.. a to mi je i jednostavnija varijanta. neda mi se sad tražit firma u bangladešu koja daje više love ako mi država da hranu, giftove, kuću, kartu ili oružja.. bitno je da si boostam exp i snagu.

Tarzanisin

Broj postova : 5
Age : 46
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 23.03.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by Selector sri oľu 25 2009, 22:29

direktor je napisao/la:je, al si ti onu osnovu sebi zaradio ranije i tamo di je placa veca.. ovdje ti kroje ekonomiju ko zna kako.. drzava kaze da se mora sa trzista povuci ta i ta roba i onda ovi koji su tek poceli igrati, banana, gladuj, nek ti ciko u erepu crkne, tvoj nece jer imas zalihe i love i hrane i znas gdje ju mozes povoljnije nabaviti, svi ste krenuli sa vecim ciframa kad ste poceli igrati, ja poceo sa 10 HRK i spizdio skoro sve na food u 2 dana..
nemoj prodavati te fore " ne sta drzava za tebe nego sta ti za drzavu". meni je glavno moje dupe a tek onda drzavno

Ma to i je najzabavnije od svega u ovoj ludoj igri. Non stop nekakve krize, te fali ovog, te fali onog. Jbg treba se snac. Nema predaje... A vidjet ces da ce ti nakon par mjeseci pare bit najmanji problem Very Happy
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by Mario Kamenjak čet oľu 26 2009, 18:22

dSoKre je napisao/la:rješenje je vrlo jednostano...

...ljudi sa visokim manufacturing skillom radite u food kompanijama gdje su manje plaće od weapon, ticket ili gift kompanija i vjerujte mi udvostručit će se proizvodnja

...samo je problem kaj nitko neće radit za manje plaće

...i da otvoriš 20 food firmi opet ti nitko ne bi radio jer su plaće manje od ostalih kompanija, tj. radili bi ti radnici skilla 1 i 2 i kad bi došli do skilla 3 il 4 pobjegli bi ti u firme gdje su veće plaće

potpuno podržavam ovo.
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by direktor čet oľu 26 2009, 18:47

Selector je napisao/la:
direktor je napisao/la:je, al si ti onu osnovu sebi zaradio ranije i tamo di je placa veca.. ovdje ti kroje ekonomiju ko zna kako.. drzava kaze da se mora sa trzista povuci ta i ta roba i onda ovi koji su tek poceli igrati, banana, gladuj, nek ti ciko u erepu crkne, tvoj nece jer imas zalihe i love i hrane i znas gdje ju mozes povoljnije nabaviti, svi ste krenuli sa vecim ciframa kad ste poceli igrati, ja poceo sa 10 HRK i spizdio skoro sve na food u 2 dana..
nemoj prodavati te fore " ne sta drzava za tebe nego sta ti za drzavu". meni je glavno moje dupe a tek onda drzavno

Ma to i je najzabavnije od svega u ovoj ludoj igri. Non stop nekakve krize, te fali ovog, te fali onog. Jbg treba se snac. Nema predaje... A vidjet ces da ce ti nakon par mjeseci pare bit najmanji problem Very Happy

E sad se slazem s tobom.. nakon nekog vremena, pare nece biti toliko bitne jer ovdje nije toliko bitna statistika nego nekakav ugled.. koliko sam do sada vidio u igri.. odnosi kakve stvoris, al tesko je o tome pricati na pocetku, kad doslovno well je na 50 a imas 3 HRK u dzepu i onda ovi sa firmama (3-4 firme) govore kako im dosta toga idu oni u rat, rade u vojnim firmama, idu u kongres.. super al mi koji smo jos svjezi, jos moramo trcati di je placa veca happy happy
Al i aj jedva cekam ovo sto si ti napisao, vrijeme kad lova nece biti bitna, nego stvaranje nekog lika i natojanje da RH dignemo na No 1.
cheers cheers cheers cheers cheers cheers
direktor
direktor

Broj postova : 45
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 21.02.2009

[Vrh] Go down

Problem food-a u eHrvatskoj Empty Re: Problem food-a u eHrvatskoj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.