Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uloga HGK u eHrvatskoj?

+4
Selector
Djuka
webstartm
HrvojeZ
8 posters

Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by HrvojeZ sri oľu 18 2009, 13:12

Ili Hrvatska Gospodarska Komora.

Koja je točno njena uloga u ovoj državi? Jedino o čemu ta organizacija brine je onaj DS i Hospital, pomalo glupo. Umjesto da se HGK brine o cjelokupnom gospodarstvu eHR to rade druge organizacije (Evo trenutno min. soc. skrbi).

Jedina dva članka od strane ove organizacije su vezane za DS i Hospital.

Ja poručujem voditeljima - promjenite naziv organizacije (u CroDSH npr.) da se može lijepo nova osnovat (prava HGK) i da se skupi određen broj ljudi na čelu koji znaju ekonomiju dosta i koji poznaju sistem ove eEkonomije.

Ti će se ljudi brinuti preko organizacije o cijenama na hrvatskog tržištu, nuđenje usluga građanima koji žele osnovat tvrtku (znači, da im se kaže gdje bi bilo dobro, kako, da se drže PPP i sl.) uz naravno novčanu naknadu.

Ovo bi naravno bila NEprofitna organizacija i sav gold koji se skupi na organizaciju služiti će samo i jedino za razvoj eHR gospodarstva. I neće biti dozvoljeno prebacivanje golda od strane nekog člana HGK na svoj ili nečiji osobni račun.

Ako stvarno ima neka organizacija koja se o tome brine, a iz viđenog to nije postojeći HGK neka se napiše naziv te organizacije da vidim i kako ta organizacija radi svoj posao, ako ga radi.

Hvala.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by HrvojeZ čet oľu 19 2009, 12:54

50 pogleda, 0 odgovora, zanimljivo. A da sam neku glupost napisao odmah bi bilo 50 odgovora...
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by webstartm čet oľu 19 2009, 13:39

evo moj odgovor:) neznam nist o tome ,nebi se htel mešat happy happy
webstartm
webstartm

Broj postova : 170
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248126

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by Djuka čet oľu 19 2009, 13:53

HrvojeZ je napisao/la:50 pogleda, 0 odgovora, zanimljivo. A da sam neku glupost napisao odmah bi bilo 50 odgovora...

To ti trebaju odgovoriti ministar ekonomije ili predsjednik, ili tko vec vodi HGK..

Djuka

Broj postova : 143
Age : 39
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by Selector čet oľu 19 2009, 14:41

Pa reda radi se tako zove koliko ja vidim. Nije da ima funkciju kao ona prava Smile

A vodjenje gospodarstva... Pa vode ga svi koji se ukljucuju na razne nacine. Od direktora Crvenog Kriza koji preporucuje place, novinara koji popisuje nase kompanije, Predsjednika i ministra rada koji vode financiranje projekata u proracunu i razvijaju nove projekte, HUSa koji dovodi nove igrace, HSPa koji razvija vojsku, HDSa koji razvija nove projekte, velikih privatnika tipa Radman Rocker i drugih koji se kvalitetno brinu za radnike i pomazu pametnim poslovanjem gospodarstvo, ministra obrazovanja i dvojice u timu koji salju tutorijale pogotovo onog iz ureda dobrodoslice koji brine o 100tinjak ljudi ako sam dobro vidio u registru i salje ih na nova radna mjesta i odgovara na sve poruke, ministra socijalne skrbi koji dijeli giftove, vojnog vrha koje potice potraznju i prodaju, tajne sluzbe koja skuplja informacije i korisne stvari salje drugima...

Dakle ima ekipe koliko hoces koja se ukljucuje na razne nacine. Svi su u kontaktu na ovaj ili onaj nacin. Nekad se svadjaju nekad se vole ali tako to ide. Tu i tamo se nadje neki oportunist koji malo pljuca po Vladi na nepotrbnim mjestima ali to je tako normalno

I sad cemu organiziranje one prave komore i centralizacija vlasti u jednom orgu kad svak radi svoj posao koliko stigne. Nije ni ovako lose kad pogledas.
odlicno

EDIT: Trenutne projekte za gradjane imas popisane pod ministarstvo obrazovanja na ovom forumu. Tamo je i link za sajt vlade na kojem su popisani svi projekti koji dolaze iz Vlade...

A kad zatreba onda se i pokoji privatnik ukljuci u poboljsanje ekonomije pa se organizira u tajnosti drzanje kune stabilnom, smanjivanje poreza itd Wink


Zadnja promjena: Selector; čet oľu 19 2009, 14:49; ukupno mijenjano 1 put.
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by 12345 čet oľu 19 2009, 14:47

Hrvatska nam radi po onom starom dobrom nacelu: "if it ain't broke, don't fix it", i ako mogu zapaziti, ide nam prilicno dobro. happy happy
12345
12345

Male Broj postova : 164
Age : 25
eRepublik lokacija : 5587
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by rocker-ma čet oľu 19 2009, 15:13

Isuse tko tebe stavi tu gdje jesi...pa HGK u RL nije jednako kao HGK u erepubliku...samo vodi 2 firme i to je to...za ostalo služe ostale firme...napisao si totalno sranje, samo toliko takvog sranja ima na ovom forumu da mi se jednostavno ne da miješati jer je ovaj forum postao sprdačina i hrpa gluposti se može pročitati na njemu.

I daj mi pametni moj reci kako da promjenim ime organizacije? Uputi me...i zašto bi ga mjenjao? Jer se tebi ne sviđa? Znaš li čime se HGK bavi u RL?

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by HrvojeZ čet oľu 19 2009, 17:50

Prilagodi malo svoj ton, ja nisam nikoga vrijeđao ni napao. Vidi se da si ti taj koji vodi org (sa Splitom najvjerojatnije)...Tema je sasvim u redu i ne znam šta se buniš. (TI jedini!)
A gdje sam ja to?
Vidim da nije... Onda nemoj čitat i aj bok.

Ne znam, poslat PP adminu. Napisao sam zašto, nemoj čitat s agresijom pa ćeš sve razumjet. Naravno da znam, evo ti i citat da ne bude da izmišljam: "Nudi cijeli niz usluga, od poslovnih informacija o
tvrtkama
, propisima i zakonima u području gospodarstva do poslovnog
obrazovanja i usavršavanja
, unapređivanja kvalitete i zaštite okoliša."

Ovo boldano se može provoditi u eRep-u. Ovo drugo ne. Tu se još mogu dodati neke funkcije koje sam NAVEO!
I sad da ja tebe pitam: Jel dajete poslovne informacije o tvrtkama - NE! Jel poslovno usavršavate i obrazujete - NE! Da to radite, ne bi bilo ovako kako je, kako je bilo, i kako će biti. Ne bi (da tako kažem) svaka budala otvarala tvrtku, lupala uvijek veće plaće, a smanjivala cijene proizvoda. Da to radite, Hrvatska ekonomija bi bila 6x bolja nego trenutna.

Zato mi ne prodaji maglu, ja nisam budala neka tamo. Sva sreća, ekonomija mi je područje školovanja pa znam o čemu pričam, koja je tvoja struka?
No barem sam dobio odgovor i postavio novo tj. nova pitanja.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by Selector čet oľu 19 2009, 18:04

Daje Sumski savjete o firmama posto je ministar rada. Dao sam ti link sajta vlade pa pogledaj projekte ministarstva. Daju i drugi savjete za dzabe a neki i za pare Surprised

Drugo, drzat cemo mi lekcije ako zelis o vodjenju firme ako platis jedno 100 kuna po lekciji. Pa nismo poludili konkurenciju si razvijat za mukte Very Happy

Imas u Americi lekcije o ekonomiji i o firmama. Platis i nauce. Rezultat ti bude da se prodaje 200 kompanija na amrickom marketu Smile
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by HrvojeZ čet oľu 19 2009, 18:24

- OK, to je u redu. Znači te njegove info mogu vidjeti na stranici vlade samo?
- Znamo da je dobra zdrava konkurencija, i ako je kvalitetna, bit će kvalitetnije tržište. Nema veze što je konkurencija, bar je kvalitetna, a ne kao neki padobranci što dođu kako sam napisao, lupe najveće plaće, najniže cijene proizvoda, propadnu za tjedan dana, dođe drugi isti. Ako ti želiš takvu konkurenciju, tvoja želja...
- Ne možemo se mi mjeriti sa Amerikom, oni imaju 10 tisuća igrača i jedna to organizacija ne može pokriti. Nauče 50 ljudi, u isto vrijeme, onih drugih 50 koje nisu stigli/htjeli/mogli naučiti otvaraju tvrtke, propadaju/prodaju. Mi imamo relativno malo stanovnika, puno veća bi bila naša učikovitost od njihove. I kada bi ljudi znali da mogu sve info naći na jednom mjestu, a je jednu u min. soc. skrbi (koja logika...), drugu u min. rada, treći od nekog privatnika koji cijenom lomi oblake, četvrti od neke grupe ljudi itd.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by rocker-ma pet oľu 20 2009, 14:34

HrvojeZ je napisao/la:Prilagodi malo svoj ton, ja nisam nikoga vrijeđao ni napao. Vidi se da si ti taj koji vodi org (sa Splitom najvjerojatnije)...Tema je sasvim u redu i ne znam šta se buniš. (TI jedini!)
A gdje sam ja to?
Vidim da nije... Onda nemoj čitat i aj bok.

Ne znam, poslat PP adminu. Napisao sam zašto, nemoj čitat s agresijom pa ćeš sve razumjet. Naravno da znam, evo ti i citat da ne bude da izmišljam: "Nudi cijeli niz usluga, od poslovnih informacija o
tvrtkama
, propisima i zakonima u području gospodarstva do poslovnog
obrazovanja i usavršavanja
, unapređivanja kvalitete i zaštite okoliša."

Ovo boldano se može provoditi u eRep-u. Ovo drugo ne. Tu se još mogu dodati neke funkcije koje sam NAVEO!
I sad da ja tebe pitam: Jel dajete poslovne informacije o tvrtkama - NE! Jel poslovno usavršavate i obrazujete - NE! Da to radite, ne bi bilo ovako kako je, kako je bilo, i kako će biti. Ne bi (da tako kažem) svaka budala otvarala tvrtku, lupala uvijek veće plaće, a smanjivala cijene proizvoda. Da to radite, Hrvatska ekonomija bi bila 6x bolja nego trenutna.

Zato mi ne prodaji maglu, ja nisam budala neka tamo. Sva sreća, ekonomija mi je područje školovanja pa znam o čemu pričam, koja je tvoja struka?
No barem sam dobio odgovor i postavio novo tj. nova pitanja.

Opet ti kažem NEMAŠ POJMA. Poslovne informacije o kojim firmama? Sve je jasno, kalkulator u ruke i izračunaš, nije teško. Inače, dobio sam od Splita zahtjev za proračunom troškova dvije firme i to ću u naredna dva dana napraviti.

Poslovno usavršavati i obrazovati rade Ministarstvo obrazovanja i Ministarstvo socijalne skrbi, ja im samo šaljem ljude koji imaju wellness ispod 90%.

Ja samo vodim 2 firme i to je to, to mi je zadatak. Kažem, ne znaš što radi HGK ovdje, a vidim ni u RL.

Moja je struka elektrotehnika, ali o ekonomiji ti mogu biti ministar naspram tebe, jer ono što ja radim sa dionicama svaki dan, ti ne radiš u cijelu godinu...tako da me ne moraš učiti, znam sve funkcije, sve grafove, sve utjecaje itd, itd...ne uzimam samo jedan kao ti i takvi kao ti, dežurni kritičari a samo jednu stvar uzmete i pilate po njoj.

Kakva je sada HR ekonomija? Većina ljudi je vani, nemamo infrastrukturu što ne ovisi o državi, stanje tržišta ne može država regulirati, jer ovo NIJE RL, nego erepublik i morao bi se tome prilagoditi. Očito je da lupaš gluposti, HGK ni u RL ne radi ovo što si ti napisao.

Ti napiši neki prijedlog pa ćemo viditi...samo pametuješ opet, nisi napisao ni kako ni zašto smanjivati cijene, povećavati plaće, ekonomska isplativost. Kad to od tebe EKONOMA vidim onda bi možda nešto pametno i mogao komentirati.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by HrvojeZ pet oľu 20 2009, 14:56

Ne vidim razloga da se tako ponašaš prema ikome, ne samo meni. Odakle ti pravo? Jesam te napao, vrijeđao? NISAM! stoga se prekini uzvisivat, jer u mojim očima ispadaš najobičniji šupak koji kad nema argumenata samo diže ton i sere.

A o tome koliko ja nemam pojma, vidi se da zapravo ti nemaš pojma. Ono pod citatom iz prošlog posta je sa službene stranice RL HGK, baš sam i zato kopirao da mi ne govoriš da nemam pojma, ovime si pokazao da si ti taj koji nema pojma ovdje. Mislim da je vrijeme da počneš uljudno razgovarati i prestat se sramotit.

Sad kad smo ustanovili što HGK radi u RL - što ti ne znaš! idemo na eRep, znam da vodi samo 2 firme i to je to, to se vidi iz pogleda na samu organizaciju te org novina. Nije teško za posložit konce...

Uzeo sam sada ovo, drugi put ću nešto drugo, i uvijek ću dokle god mi nešto smeta saznat o tome i probat riješit. Bole mene genitalije hoće li se to tebi svidjeti ili ne, kao što i tebe boli briga.

I tu mi se kurčiš s nekim iskustvom, daj molim te, kakav je to način. Da sam saznao za eRep na vrijeme, imao bi iskustva kao i ti ili više. Sreća te pogodila samo, odnosno mene nesreća. Pa bi vidjeli onda kako bi razgovarao. Ovima gore se ulizuješ u pakšu a nad slabijima glumiš inferniornost. Može te samo sramota bit.

Lijepo sam napisao što se može u eRep-u raditi s HGK, to ti NE ČITAŠ!! I živciraš me time, ne čitaš a seruckaš kroz 2 posta već. Ili daj kvalitetan odgovor ili bolje ni nemoj odgovarat, ako nisi toliko sposoban i kompetentan.

Imaš mišljenje o meni, iskreno, boli me kakvo je, ovdje nije rasprava o tome već o spomenutoj HGK.

HGK to ni u RL ne radi što vi radite. Onda? Tko tu opet nema pojma.
Do grla si u.... nečemu jel.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by nini9 pet oľu 20 2009, 15:21

Daj ekipa smirite se! Na ovom forumu niti jedna rasprava ne moze proci bez svade i psovanja?!?
Hrvoje ti bi kao moderator trebao biti uzor drugima na ovom forumu a ne se ovako ponasati a ni ti rocker nisi bolji.
Smirite se i popricajte kao ljudi!
nini9
nini9

Male Broj postova : 369
Age : 29
eRepublik lokacija : Hrvatska,Kvarner
Registration date : 07.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1079182

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by HrvojeZ pet oľu 20 2009, 15:26

Ja sam postavio obično pitanje i primjedbu, na koje je rocker-ma odgovorio srdito, bez razloga. Ja ne ostajem nikome dužan.

A ovo da sam moderator, jesam, ali ne onaj 'full' već samo kako je Sucko napisao, da premještam teme na pravo mjesto. Ne brinem o ostalim stvarima. Ja jesam primjer, kako ne treba milovat nekoga tko tebi pokazuje zube (bezrazložno) i mislim da dajem dobar primjer.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by Selector pet oľu 20 2009, 15:39

hrvojez - da si pravi mod ne bi koristio ove izraze gore niti bi usao u konflikt s njim ovako. na novom forumu ce svako upotrebljavanje ovakvog rjecnika rezultirat banom od par dana ovisno o raspolozenju modova i admina Smile

Znači te njegove info mogu vidjeti na stranici vlade samo?
Mos vidjet u novinama, ovom forumu na tri mjesta ako se ne varam, sajtu vlade koji je The_K napravio i na edomovina pod tabom ehrvatska

A ovo sto pises oko konkurencije dobro kazes. bolje obrazovanje poslodavaca (uzevsi u obzir da ce oni svoje znanje prenjeti na radnike) vodi vecem blagostanju drzave jer rastom produktivnosti rastu i place i opadaju cijene (posto je erep jednostavan)

A sto se Amera tice, pitanje je koliko ih je aktivnih. Da smo mi postojali prije tri godine sad bi bili pet puta veca sila od njih. To mislim i za ostale nacije. Najjaci smo. Bog i Hrvati happy happy
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by Sumski pet oľu 20 2009, 16:36

Decki, ajmo stat na loptu..

HGK
- drzavna organizacija koja je otvorena prije svega zbog imena, postojale su indicije da joj svrha bude komora za obucavanje i objedinjavanje poduzetnika, no vrijeme je pokazalo da ljudi nisu zainteresirani. No, organizacija uvijek moze poprimiti takav karakter- ponavljam ako bude interesa.

PODUZETNICKI INKUBATOR

- servis MRSS-a koji je 24/7 na usluzi svim poduzetnicima, i onima koji tek razmisljaju otvoriti kompaniju. Pitanja, savjeti, metode izracuna pa cak i gotove tablice, sve se to moze dobiti preko Inkubatora.
Pristup imaju svi i namjenjen je obicnom radniku/poduzetniku, ne clanovima vlade (kojima uostalom i ne treba).
Sumski
Sumski

Male Broj postova : 281
Age : 43
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 03.10.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1200954

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by HrvojeZ pet oľu 20 2009, 16:59

Selector je napisao/la:hrvojez - da si pravi mod ne bi koristio ove izraze gore niti bi usao u konflikt s njim ovako.

Upravo tako.


Selector je napisao/la:Znači te njegove info mogu vidjeti na stranici vlade samo?
Mos vidjet u novinama, ovom forumu na tri mjesta ako se ne varam, sajtu vlade koji je The_K napravio i na edomovina pod tabom ehrvatska

Eto, znači može se dobit kvalitetan odgovor, znači nije problem u meni. Još da si stavio koji link bilo bi bolje no dobro, naći ću već.

Sumski je napisao/la:HGK
- drzavna organizacija koja je otvorena prije
svega zbog imena, postojale su indicije da joj svrha bude komora za
obucavanje i objedinjavanje poduzetnika, no vrijeme je pokazalo da
ljudi nisu zainteresirani. No, organizacija uvijek moze poprimiti takav
karakter- ponavljam ako bude interesa.

Mislim da ljudi nisu bili ni dovoljno upućeni. Ja se nadam da hoće.

Sumski je napisao/la:PODUZETNICKI INKUBATOR
- servis MRSS-a koji je 24/7
na usluzi svim poduzetnicima, i onima koji tek razmisljaju otvoriti
kompaniju. Pitanja, savjeti, metode izracuna pa cak i gotove tablice,
sve se to moze dobiti preko Inkubatora.
Pristup imaju svi i namjenjen je obicnom radniku/poduzetniku, ne clanovima vlade (kojima uostalom i ne treba).

Gdje se mogu obratiti za te informacije? I ostali naravno. Znam da je bilo u jednom članku za poduzetnički inkubator, ali ih sad ne mogu nać a ne znam tko ih je objavio.

Eto, dobio sam 2 kvalitetna odgovora, dakle kako kažem, ipak nije problem u meni. Hvala na odgovorima i nadam se da će se poduzetništvo objediniti u jednu organizaciju a ne raštrkat na 10 org + pojedinci.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by Sumski pet oľu 20 2009, 20:18

Trenutni princip rada Inkubatora je preko PM-a a odgovore postam na site-u MRSS-a, sto ce se u buduce raditi na eDomovina.com
Sumski
Sumski

Male Broj postova : 281
Age : 43
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 03.10.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1200954

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by rocker-ma ned oľu 22 2009, 13:01

HrvojeZ je napisao/la:Ne vidim razloga da se tako ponašaš prema ikome, ne samo meni. Odakle ti pravo? Jesam te napao, vrijeđao? NISAM! stoga se prekini uzvisivat, jer u mojim očima ispadaš najobičniji šupak koji kad nema argumenata samo diže ton i sere.

A o tome koliko ja nemam pojma, vidi se da zapravo ti nemaš pojma. Ono pod citatom iz prošlog posta je sa službene stranice RL HGK, baš sam i zato kopirao da mi ne govoriš da nemam pojma, ovime si pokazao da si ti taj koji nema pojma ovdje. Mislim da je vrijeme da počneš uljudno razgovarati i prestat se sramotit.

Sad kad smo ustanovili što HGK radi u RL - što ti ne znaš! idemo na eRep, znam da vodi samo 2 firme i to je to, to se vidi iz pogleda na samu organizaciju te org novina. Nije teško za posložit konce...

Uzeo sam sada ovo, drugi put ću nešto drugo, i uvijek ću dokle god mi nešto smeta saznat o tome i probat riješit. Bole mene genitalije hoće li se to tebi svidjeti ili ne, kao što i tebe boli briga.

I tu mi se kurčiš s nekim iskustvom, daj molim te, kakav je to način. Da sam saznao za eRep na vrijeme, imao bi iskustva kao i ti ili više. Sreća te pogodila samo, odnosno mene nesreća. Pa bi vidjeli onda kako bi razgovarao. Ovima gore se ulizuješ u pakšu a nad slabijima glumiš inferniornost. Može te samo sramota bit.

Lijepo sam napisao što se može u eRep-u raditi s HGK, to ti NE ČITAŠ!! I živciraš me time, ne čitaš a seruckaš kroz 2 posta već. Ili daj kvalitetan odgovor ili bolje ni nemoj odgovarat, ako nisi toliko sposoban i kompetentan.

Imaš mišljenje o meni, iskreno, boli me kakvo je, ovdje nije rasprava o tome već o spomenutoj HGK.

HGK to ni u RL ne radi što vi radite. Onda? Tko tu opet nema pojma.
Do grla si u.... nečemu jel.

Istina, istina, ja se samo preseravam...5 sati dnevno, vidi se tko je na chatu non-stop i tko uči sve nove kako i šta i pomaže ljudima.

HGK radi u RL apsolutno ništa od ovog što bi trebala i što piše, tj. bavi se nečim sasvim drugim. Za ovo što si ti napisao služe druge vladine organizacije i ministarstva. Ja ne znam što ti radiš, ali ja gledam RAD nekom tijela, ne njegov statut ili ono što piše na internet stranici ili šta ti ja znam šta. Jer to je kod nas općepoznatno da jedno piše, a drugo se radi. Baš neki dan(točnije poslano 2.3. dopis došao 20.3.) sam slao dopis sa starom HGK o popisu firmi koje se bave određenom djelatnošću na određenom prostoru i preko kojih se zakona i čime bave, odnosno čemu podliježu. Odgovor je bio samo popis firmi, dobili smo obrazloženje, ukratko: HGK se ne bavi ostalim djelatnostima, za detaljniji i opširniji odgovor javite se ministarstvu X.

I to je to...naša HGK je u RL da ne kažem sranje, to što ti idealiziraš stvari, ja te razumijem, ali ne možeš meni reći da nemam pojma.

Ovo boldano stvarno nisam svatio...

Ne brini ti ništa, znam ja puno više nego što ti misliš, a to što ti RL uspoređuješ sa erepublikom i ne daješ nikakve ideje ili prijedloge, ja tu ne mogu ništa. Daj se bar informiraj prije nego počneš ovako pisati o nečem tako bitnom.

Zanimljivo je da u ovom svom postu pišeš:

"Ne bi (da tako kažem) svaka budala otvarala tvrtku, lupala uvijek veće
plaće, a smanjivala cijene proizvoda. Da to radite, Hrvatska ekonomija
bi bila 6x bolja nego trenutna."

Znači, ti misliš da imamo i sudstvo, te policiju u erepubliku? Nemamo nikakve ovlasti ljudima zabraniti ili zatvoriti firmu, NEMAMO. To svima mora biti jasno, ako ti imaš 20 golda nitko ti ništa nemože zabraniti da radiš s njima. Država nije tu da organizira ekonomiju kako većina ljudi misli, jer ovo NIJE RL država. Nemaš nikakve opcije, ni novaca, ni institucije da nekog na nešto natjeraš.

Mislim da je očito da nisam baš neinformiran kako ti se čini...sad mi još počni i o HBORu, pa možda "saznam" još nešto zanimljivo.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by HrvojeZ ned oľu 22 2009, 16:16

Ja imam razloge zašto nisam na chat-u toliko. Prestao sam prije nekoliko mjeseci zalazit na chat-ove i IRC-ove. Između ostalog je i moj RL, ne želim si priuštit 'ovisnost' o chat-u i igricama. Odvikao sam se takvih stvari. Wink

Eto vidiš, a da si lijepo napisao svoja saznanja, a ne krenio s agresivnim napadom riješili bi ovaj problem davno Wink
Ako je stvarno takva HGK u RL-u, pa mislim da je onda bolje da mi barem ovdje napravimo to kako treba. Ja nisam toliko apelirao na RL HGK da radi ili ne radi što treba. Samo sam htio, hm, predložit da sve te ekonomske aktivnosti svedemo na jednu organizaciju, a ne 5 + pojedinci. Ako me shvaćaš?

Kako moglu mislit to ako toga nema, nemam što mislit onda da imamo Smile Istina, nema se ovlasti nekome zabraniti, ali imaju se mogućnosti za obrazovanje i savjetovanje novim poduzetnicima, ne treba zabranit, nikako, ali treba usmjerit. Ja sam se informirao kod dosta ljudi kada sam htio otvoriti bilo koju tvrtku, i nisam uvijek otvorio ono što sam prvobitno htio, jer sam usmjeren bio na druge sektore Wink Kada bi sve ovako, ja vjerujem da bi ekonomija bila puno bolja.

Očito je da, imaš pravo. Samo da si odmah rekao to što si u ovome postu, bilo bi sve OK. Ne bi morali pisati na razini kao dosada.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by rocker-ma pon oľu 23 2009, 11:29

Ma dobro, sorry ako si se osjetio uvrijeđenim, nije mi bila namjera, samo opet se ne slažem s tobom. Sve svaliti na jednog čovjeka što sada jedva stižu 4, mislim da nije pametno. Jednostavno, ovako mora biti, a što se mene tiće mogli bi i koje ministarstvo više imati, jer većina ministara visi dnevno po 10 sati na erepubliku zbog posla kojeg imaju.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by HrvojeZ pon oľu 23 2009, 18:24

Isprika uvažena. Ne mislim na jednog čovjeka, nego jednu organizaciju, kojom dakako, upravlja više ljudi. Wink
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Uloga HGK u eHrvatskoj? Empty Re: Uloga HGK u eHrvatskoj?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.