Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Place u eHrvatskoj

+5
Denis Radman (burekcina)
JuniorSoprano
Sumski
Jozek
Selector
9 posters

Go down

Place u eHrvatskoj Empty Place u eHrvatskoj

Postaj by Selector čet sij 08 2009, 18:50

Gledajte, nemam pojma ako je tema otvarana ranije. Pretpostavljam da je ali ne mogu iz nekog razloga koristit trazilicu pa pisem ovdje.

Dakle, ovo je strasno. Pocetnik dobiva kunu po danu rada sto mu ne pokriva niti troskove q1 food-a. Pa to je stvarno katastrofalno i ne mogu vjerovati da poslodavci nisu u mogucnosti da se to digne.

Pa dovraga valjda je veci welnes svima u interesu a ne da pocetnici pustaju da im tone prema dolje. Posebno me ljute savjeti da se ne trenira sto je zapravo osnovni izvor expirienc-a i price o giftovima kojih ili nema ili su preskupi.

Molim sindikat da hitno nesto poduzme, da se barem minimalne zivotne potrebe zadovolje. Pa nije normalno da se pusti da pocetnici propadaju i da se na njima zaradjuje.

Najgore mi je kad vidim da se u drugim drzavama zaradjuje do 300% vise na istom nivou. Katastrofa !!!
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Jozek čet sij 08 2009, 18:54

Selector je napisao/la:Gledajte, nemam pojma ako je tema otvarana ranije. Pretpostavljam da je ali ne mogu iz nekog razloga koristit trazilicu pa pisem ovdje.

Dakle, ovo je strasno. Pocetnik dobiva kunu po danu rada sto mu ne pokriva niti troskove q1 food-a. Pa to je stvarno katastrofalno i ne mogu vjerovati da poslodavci nisu u mogucnosti da se to digne.

Pa dovraga valjda je veci welnes svima u interesu a ne da pocetnici pustaju da im tone prema dolje. Posebno me ljute savjeti da se ne trenira sto je zapravo osnovni izvor expirienc-a i price o giftovima kojih ili nema ili su preskupi.

Molim sindikat da hitno nesto poduzme, da se barem minimalne zivotne potrebe zadovolje. Pa nije normalno da se pusti da pocetnici propadaju i da se na njima zaradjuje.

Najgore mi je kad vidim da se u drugim drzavama zaradjuje do 300% vise na istom nivou. Katastrofa !!!

dobijes 20 kn na pocetku sto ti je dovoljno za kupovinu fooda, na skillu 1 si za 2 dana, a na skillu 2 za jos par dana
i tad vec dobijas placu da si mozes priustit food nakon jos malo vremena se dignes na skill 3 i tu imas placu da ljepo zivis na 0, kasnije kad odjdes na skill 4 onda je profit ovdje
nemozes doc i istog dana ocekivat da ces bit u polusu i zarađivat milijarde nejde to tako
Trenutno je hr trziste stabilno od placa, preko hrane do oruzja jedino nevlja grain sektor

Jozek

Male Broj postova : 233
Age : 74
eRepublik lokacija : Croatia - Slavonia
Registration date : 14.09.2008

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Sumski čet sij 08 2009, 19:08

Prvo, nitko ne savjetuje da se ne trenira nikad, nego samo u pocetku dok je i 1 wellness jedinica od velike vaznosti, a upravo toliko oduzima jedan trening za koji dobijes 1 exp.- u odnosu na gubitak taj 1 exp. je zanemariv

Drugo, minimalna placa od 1kn je odredjena iz razloga sto svaki novi gradjanin dobije i 20 kn fee, jer ako uzmes u obzir da se skill 1 postize za 2 aktivna dana (placa je oko 2 kn), a za jos 4 dana skill 2 (placa je oko 3 kn), tih 30 kn je dovoljno za osnovne potrebe. Uz Q1 food i rad, dnevni gubitak iznosi 0, dnevno ostaje i oko 1,5 kn za koje svako drugi dan mozes kupiti 1 gift. Sumarno gledano, nakon prvih 6 dana wellness moze iznositi 53- dakle bez gubitka

Uz sve to, pokrenut je projekt Crvenog Kriza za pomoc potrebitima, i Registar Kriticnog wellnessa koji ce se opet vratiti i donirati giftove
Sumski
Sumski

Male Broj postova : 281
Age : 43
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 03.10.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1200954

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Jozek čet sij 08 2009, 19:31

Kakve su ovo gluposti
Nikad ama baš nikad nemojte ne trenirat

Jozek

Male Broj postova : 233
Age : 74
eRepublik lokacija : Croatia - Slavonia
Registration date : 14.09.2008

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Selector čet sij 08 2009, 19:32

dragi moji, nemojte price pricat

ja sam sinoc sa skilom 1.25 uz koristenje dekodera i welness preko 50 dobio kunu u drzavnoj firmi

jel treba spominjat da je jedino kod bilo mjesta za posao
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by JuniorSoprano čet sij 08 2009, 19:35

Selector je napisao/la:dragi moji, nemojte price pricat

ja sam sinoc sa skilom 1.25 uz koristenje dekodera i welness preko 50 dobio kunu u drzavnoj firmi

jel treba spominjat da je jedino kod bilo mjesta za posao

pa odna otidi radit u drugu firmu

edit: jel jos radis u isto firmi ??
JuniorSoprano
JuniorSoprano

Male Broj postova : 104
Age : 37
eRepublik lokacija : JAR
Registration date : 18.08.2008

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Jozek čet sij 08 2009, 19:42

za skill 1 postoji trenutno 6 ponuda(po meni previse placenih) na hr trzistu za skill 2 preko 15

Jozek

Male Broj postova : 233
Age : 74
eRepublik lokacija : Croatia - Slavonia
Registration date : 14.09.2008

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Denis Radman (burekcina) čet sij 08 2009, 20:35

ja kao početnik nisam imao problema sa 1 HRK dnevno
čak sam uspio trošiti pare na gluposti i da nisam trenirao prvih 5-6 dana, food je 1.1 HRK znači da gubiš 10 lipa dnevno, za 10 dana 1 HRK
Denis Radman (burekcina)
Denis Radman (burekcina)

Broj postova : 54
Age : 35
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Selector čet sij 08 2009, 20:42

junior vidis da sam promijenio da dam primjer revolta Smile

a razlog otkaza nije samo nezadovoljstvo placom vec i pm koji sam sinoc dobio u inboxu na jedan moj upit

------

dizzi, zar ne postoji drugaciji nacin da se nadoknade gubici firmi nego da se oduzima ovako opcetnicima a zna se da je dekoder dostupan svima i da time vi debelo bolje radite nego bi trebali bez njega

bas sam promatrao jednu drzavu sinoc gdje je placa pocetnicima 2 i po kune a cijene hrane identicne. to znaci da se sa dvije takve place kupi q1 i q3 skoro a to je prosjecna drzava koju sam nasumce promatrao

meni se frend regao i odma mi rekao da ce ici tamo radit cim dodje na lvl 3.to znaci da cete ga placati dok ne dodje na lvl 3 i onda kad on vama bude trebao nadoknaditi vase gubitke taj isti ce se odseliti

razumjem da nemamo iste uvjete ko i drugi posebno sto se tecaja i resursa tice ali zar je stvarno moguce da riskirate odljev radne snage (a mobilnost je ovdje savrsena) nego da ih privlacite da ostanu ?!?!?!

p.s. burekcina znam i ja to ali opet hmm...
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by HrvojeZ čet sij 08 2009, 21:19

istina da sam počeo igrati kad je CF bio 50 HRK, pa mi je i ostalo 15 HRK. I trenirao sam od početka i radio. Wellness mi je do jučer bio >50. Sada sam otišao u Rumunjsku radit za puno veću plaću za isti skill. Tamo ću i ratovat kada bude bilo borbi i tako si wellness dizat. Ako i ne bude borbi, imam i za giftove (hrane imam iz eHR) i tako ću zaradit dosta novca pa se vratim u HR s većim skilom za veću plaću i kupovat jeftin food. Ako usfali para i/ili wellnessa otić ću opet u neku državu s boljim plaćama i koja ratuje.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Ante Sunara pet sij 09 2009, 14:52

Svim poslodavcima poručujem da izađu sugrađanima u susret, pogotovo početnicima sa malim skillom. Nemojte da se dogodi da nam svi radnici odu u dijasporu nakon 10-ak dana u eHr, pa da i vaše firme propadnu zajedno sa njima jer nema dovoljno radnika, a s time nema ni kupaca. Srušit će nam se ekonomija kao kula od karata.
Treba bit fer i pošten prema radnicima, a ne samo gledat kako utuć šta više golda. Tko uloži u radnika ulaže u svoju kompaniju, valjda vam je to jasno...

Ne budite pohlepni...
Ante Sunara
Ante Sunara

Broj postova : 81
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, South Dalmatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by split1700 pet sij 09 2009, 17:00

Ante Sunara je napisao/la:Svim poslodavcima poručujem da izađu sugrađanima u susret, pogotovo početnicima sa malim skillom. Nemojte da se dogodi da nam svi radnici odu u dijasporu nakon 10-ak dana u eHr, pa da i vaše firme propadnu zajedno sa njima jer nema dovoljno radnika, a s time nema ni kupaca. Srušit će nam se ekonomija kao kula od karata.
Treba bit fer i pošten prema radnicima, a ne samo gledat kako utuć šta više golda. Tko uloži u radnika ulaže u svoju kompaniju, valjda vam je to jasno...

Ne budite pohlepni...

Odlicno razmisljas... odlicno
split1700
split1700
Admin
Admin

Male Broj postova : 427
Age : 42
eRepublik lokacija : Dalmacija, Hrvatska
Registration date : 28.10.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Max Payne čet sij 15 2009, 20:00

Primjera radi u Španjolskoj je minimalna plaća 5.06 ESP, a ESP je jači od kune!
Max Payne
Max Payne

Broj postova : 63
Age : 37
eRepublik lokacija : Hrvatska Slavonija
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by HrvojeZ čet sij 15 2009, 22:55

Max Payne je napisao/la:Primjera radi u Španjolskoj je minimalna plaća 5.06 ESP, a ESP je jači od kune!

Primjera radi u Norveškoj radim za pola golda dnevno Wink
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Selector čet sij 15 2009, 23:45

HrvojeZ je napisao/la:
Max Payne je napisao/la:Primjera radi u Španjolskoj je minimalna plaća 5.06 ESP, a ESP je jači od kune!

Primjera radi u Norveškoj radim za pola golda dnevno Wink

ja nemam ni priblizno toliko ali brate kad ja vidim da pise HRK i zastavicu iznad ma ne bi je mjenjao ni za sto norveskih Wink
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by HrvojeZ pet sij 16 2009, 00:26

Selector je napisao/la:
HrvojeZ je napisao/la:
Max Payne je napisao/la:Primjera radi u Španjolskoj je minimalna plaća 5.06 ESP, a ESP je jači od kune!

Primjera radi u Norveškoj radim za pola golda dnevno Wink

ja nemam ni priblizno toliko ali brate kad ja vidim da pise HRK i zastavicu iznad ma ne bi je mjenjao ni za sto norveskih Wink

Nisi ekonomičan. Smile
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Place u eHrvatskoj Empty Re: Place u eHrvatskoj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.