Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Investicijski fond

2 posters

Go down

Investicijski fond Empty Investicijski fond

Postaj by Djuka čet sij 15 2009, 13:03

Evo pala mi je napamet jedna ideja za osnivanjem jednog državnog investicijskog fonda koji bi se bavio mešetarenjem na monetary marketu. Kupnjom i prodajom raznih valuta iz svijeta kada je to povoljno, te samim time država dolazi do zarade.
Naravno time bi se trebali baviti oni koji se dobro razumiju u to. Naravno trebala bi HNB u taj fond dati nešto golda (jednu solidnu svotu).. Što mislite?

Isto tako razmišljam o jednom privatnom investicijskom fondu u koji bi ulagali ostali igrači, te bi dobivali postotak ovisno o zaradi, a fond dobiva isto određeni postotak na zaradu. Ali još sam daleko od toga, možda jednog dana, još se učim. Ali evo ideju nekome tko se dobro kuži u to.
EDIT: mogle bi se i kupovati tvrtke koje bi donosile zaradu, ali to je sad već kompliciranije i vjrojatno bi trebalo više ljudi sudjelovati u tome

btw. čestitam onome koji je na moju informaciju kupio dansku valutu za sitno i sad kad ju proda za skuplje će mu čista zarada biti oko čistih 2.5 golda na uloženih manje od 1. Ja trenutno nisam imao golda, ali ajde barem netko od nas Hrvata je lako zaradio Very Happy

Djuka

Broj postova : 143
Age : 39
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Investicijski fond Empty Re: Investicijski fond

Postaj by Selector čet sij 15 2009, 13:18

Djuka je napisao/la:Isto tako razmišljam o jednom privatnom investicijskom fondu u koji bi ulagali ostali igrači, te bi dobivali postotak ovisno o zaradi, a fond dobiva isto određeni postotak na zaradu. Ali još sam daleko od toga, možda jednog dana, još se učim. Ali evo ideju nekome tko se dobro kuži u to.
kuzim se ja i razmisljam o tome par dana...ali
malo je zeznuto posto nemas u sta prakticki ulagati
za sad je banka jedina kakva takva financijska institucija koja moze funkcioniat u igri
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Investicijski fond Empty Re: Investicijski fond

Postaj by Djuka čet sij 15 2009, 13:19

Selector je napisao/la:
malo je zeznuto posto nemas u sta prakticki ulagati

Imas, u monetary marketu, ja prvenstveno mislim na to. Prodaja i kupnja raznih valuta

Djuka

Broj postova : 143
Age : 39
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Investicijski fond Empty Re: Investicijski fond

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.