Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povijest Hrvata u Erepubliku

+11
ratrak
nini9
LLuX
Mario Kamenjak
Hrvat
qertz
blackcarmafia
Prle
blatko
djubrex
Sucko
15 posters

Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Sucko sri lis 08 2008, 18:41

Evo, napravio sam malo povijest Hrvata, tek tako, ja sam ga napravio koliko me sijecanje sluzi, i koliko znam. Tako da sto ovo sada postam, svkako bi netko trebao nadodati nesto, ili promjeniti netocne navode..

3. mjesec 2008 godine
Prvi Hrvati su poceli igrati, medu prvima Hrvatima je bio Sulla (predpostavlja se, jer drugi zapisi nisu pronadeni) te je bio zivio u Njemackoj. No, se nije predstavljao kao Hrvat, i povijesni izbori jedva dolaze do dokaza da je on bio Hrvat.
No, jedan takoder od najstarijih je droxi, koji nazalost neigra erepublik vise.
Trenutno najstariji je Sulla ( no imao je stanku od nekoliko mjeseci ), te par dana mladi, Sucko. Trenutni Hrvati, koji potjecu jos iz one "prve generacije" a da igraju cijelo vrijeme pa i sada su osobe kao ratrak, bbb_kambelovac, leshinari, Prle, GreenDevil, JuniorSoprano, Relic, andycro, Pranja i mrcina.

08.03.2008, te sljedeci naredni dani...
Prvo pravo stvaranje hrvatske zajednice stvara se u UK. Sve je pocelo na forumu jedne igre (nogometne, footstar) gdje je na globalnom off topicu, jedan stranac napisao clanak o ovoj fenomenalnoj igri. To je procitao Giovanne, covijek za kojeg velika vecina nezna, a taj covijek je prvi zacetnik Hrvatsva u erepubliku, te je mnogo pridonio stvaranju Hrvatske erepublik zajednice. On je ovu igru poceo reklamirat na hrvatskom off-topicu ove igre, te je velika hrpa ljudi sa footstara pocela ovo igrat, takoder je reklamirao erepublik na hattricku, gdje je takoder mnogo ljudi pocelo igrat. I mnogi jos od njih i danas igraju!
U pocetku su ti Hrvati bili u jednoj partiji u UK, no kasnije Giovanne je osnovao PRVU Hrvatsku partiju (Croatian Unification Party)(CUP) Danas ta stranka nosi ime Free England Party.

No nisu svi Hrvati bili u toj stranci, kao sto je osoba Relic, koja je bila takoder u UK, ali je radila za UK, te je kasnije imao i jedno ministrsko mijesto. (bio je jos koji Hrvat izvan nase stranke u UK)
Takoder, Sulla je bio u Njemackoj, i 2 puta preds. Njemacke, (Sulla je prva osoba koja je bila preds. neke drzave a da je Hrvat) No Sulla kasnije prelazi u Grcku i prestaje jedno vrijeme sa igrom, vraca se dolaskom Hrvatske.
Giovanne je i dalje odrzavao reklamiranje erepublika.. Postao je i prvi mayor vijerojatno od Hrvata, (gradnacelnik Leedsa). Pocetkom 5. mjeseca sredio je hrvatski podforum u UK forumima (mozemo reci da su to prvi hrvatski kakvi-takvi forumi) na kojima aktivnost nije bila pretjerano jaka, 4-5 osoba se ulogiravalo na njih.
20.05 stizu novi izbori za gradonacelnike, jedinu pobijedu CUP je odnio u gradu Namur, gdje je Sucko postao gradonacelnik.
Sljedeci izbori i vazni izbori su bili 01.06, izbori za stranke, no dogodila se jedna velika tuga, Giovanne je napustio igru (vratio se dolaskom Hrvatske) Tada je velika nada i radost Hrvata ugasena, mnogo ih je prestaloo igrati igrat.. Forumi na UK forumima takoder su i nekoliko dana bili totalno neaktivni. Sucko je automatski nakon izlaska Giovannea iz partije postao preds. partije. I dosli su ti izbori 01.06, u kojem je CUP dobio 3 mjesta u kongresu. CUP je cak i vidio na pocetku jedno vrijeme, ima cak i jedan dokaz za to. https://2img.net/r/ihimizer/img158/5152/jeeeeeeeeeeyb0.png
U meduvremenu, javljaju se novi Hrvati u novim zemljama ali u jako malim skupinama ( po par ljudu otprilike), u SADu (voda je Roby Petric), u Njemackoj(vode su zocky i sulla), te Ceskoj( voda je gotcha1234). No ti Hrvati nisu bili u hrvatskim partijama, jer ih nije ni bilo. Osim u ceskoj, gdje je bila stranke Croatian-Czech rights.
Hrvatska je u to vrijeme imala 4 preds. u 4 zemlje. Sucko-UK, zocky-Njemacka, Ja Netko (Ceska) te Roby Petric (SAD).
U meduvremenu, Sucko u UK radi premjestaj svih Hrvata iz UKa, u Namur, gdje ce tim Hrvatima to sljedecih 3 mjeseca biti dom, i tu ce imat vlast (kao mala drzava, kao gradonacelink u bti se moglo i mjenjati porez). Kasnija 2 mandata u Namuru je imao roby_r.
2 mandata u gradu Magdeburg kao gradonacelnik, u Njemackoj je imao jozo13.

Hrvatska i V1 se ocekivao u 5. mjesecu, ali nista od toga nije doslo! Dodatni razlog zbog kojeg je opet jedan dio napustilo igru.

24.06.2008 te naredni dani...
Veliki dan za Hrvate i Hrvatsku! Otvoren je prvi hrvatski forum. Napokon su svi Hrvati, iz svih zemalja bili komunikativno povezani, i zajedno mogli pricati o buducoj eHrvatskoj.

Dosli su i sljedeci generali izbori u UK, no hrvatska stranka nije imala dovoljno clanova da bude u izboru za kongres, i predsjednistvo. Hrvatska strabka u Ceskoj je osvojila najvise glasova za kongres! To je bila prva partija, sa hrvatskim obiljezjima i simbolima koja je dobila najvise glasova za kongres! Nazalost, ne i predsjednistvo.
Uvijek je bila ideja za udruzivanje Hrvata zajedno u nekoj drugoj zemlji zajedno, mnogi su pokusaji odbijeni, ali, nakon 8. mjeseca, prvi put svi Hrvati prelaze u JAR. Neke skupine Hrvata su ostali u Austriji i SAD-u.
Hrvati, kojih je tada u JARu bili oko 40, prelaze u grad Nelspruit, i tamo 20.08 osvajaju izbore za gradonacelnika, gdje je gradonacelnik bio Sucko. Dolaze i generali izbori 01.09, gdje Hrvati osvaju izbore, i dobivaju naseg predsjednika drzave zockya. .
Bili su mnogobrojni napadi na Hrvate od strane starosjedioca. 20.09 CAU (hrvatska stranka u JARu) osvaja izbore za gradonacelnike u 4 grada od 5 mogucih. Bio je to veliki uspijeh. To su sljedeci gradonacelnici: gotcha1234, Llux, Tomislav te crni. Tijekom stanovanja u JARu, mnogo se novih Hrvata pridruzilo, te je forum postao mnogo aktivniji.
Opet, sljedece generalne izbore, 01.10 je osvojio CAU, predsjednik je ponovno zocky. Takoder, u to vrijeme Roby Petric je postao preds. SAD-a, sto je bio zaista veliki uspijeh! No nazalost, razocaran sa novim V1 koji je dosao, tijekom mandata odustaje od igre, no vraca se nakon nekog vremena, doznavsi da dolazi Hrvatska
10.10 novi predsjednik stranke je Sucko. (CAU)
14.10.2008 je napokon dosao V1, dosao je sa mnogo bugova, i njegov dolasak je nazalost utjecao na izlazak iz igre mnogih Hrvata.
25.10 CAU osvaja najvise mjesta u kongresu, takoder 5.11 Sucko je novi predsjednik JAR-a.
Napadi od strane starosjedioca u JARu su znatno oslabili.
Napokon je dosao dan kada je admin objavio clanak u kojem govori da Hrvatska dolazi 9.12 Napokon Hrvatska, svi Hrvati su bili presretni. Zbog toga, CAU nije niti se trudio oko sljedecih izbora za kongres i preds. drzave.
I dosao je 9.12, mnogi stari igraci su se vratili u igru, zbog dolaska Hrvatske, kao i otac eHrvata, Giovanne, Hrvatska je u prva 3 dana dobila preko 1000 ljudi, sto je bio nevjerojatan pohvat, reklamiranje erepublika je bilo savrseno, reklamiralo se svugdje moguce, pa i na nacionalne novine: http://www.imagesforme.com/show.php/259187_jut004.jpg
Prvi poceci u drzavi su bili zaista teski, upoceku nismo imali kongres, i morali smo cekati 25.12.2008 kako bi mogli dobiti kongres, i postaviti nove prijedloge, kao i prebacivanje drzavne blagajne u Hrvatsku banku. Mnogi stariji igraci su radili za najnizu placu kako bi mogli prehraniti nove igrace, kojih je bilo mnogo. Osnovane su 5 novih hrvatskih stranka upocetku, HSP, HP, HDS, HUS i HLD. Vecinu mjesta u kongresu su imali HUS i HDS.
Osnivaci prvih hrvatskih stranka:
HSP- gotcha1234
HP- Couvert
HDS- Roby Petric
HUS- Sucko
HLD- Lukok
Stvari upoceku se tekle onako kako su i trebale ici. Hrvatska je ubrzo postala i punopravna clanica ATLANTIS-a, ekonomski se Hrvatska dobro razvila, veliki problem Hrvatima je zadao admin jer nije htio prebaciti stare kompanije iz drugih zemalja. Stigli su izbori za preds., na kojima je pobijedio Roby Petric! Dana 5.1.2008 Ostali kandidati su bili Couvert, Lukok, gotcha1234. Ubrzo je u Hrvatskoj organizirana i vojska, koja se pocela boriti po svijetu zajedno sa ATLANTISom, iako su vojnici vecinom novi ljudi, sa niskim skillovima.
Hrvatska ima gotovo 3000 ljudi, sto je cini jednom od najvecih zemalja u erepubliku, medu prvih 6. sto znaci na naslovnoj stranici erepublika!


Zadnja promjena: Sucko; čet sij 15 2009, 19:42; ukupno mijenjano 12 put/a.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 32
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by djubrex sri lis 08 2008, 20:15


djubrex

Male Broj postova : 392
Age : 30
eRepublik lokacija : Nottingham
Registration date : 02.07.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by blatko sri lis 08 2008, 20:15

kakav si ti lopov, pravi ti je nick Smile
blatko
blatko

Male Broj postova : 220
Age : 45
eRepublik lokacija : Nelspruit, SA
Registration date : 24.06.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Prle sri lis 08 2008, 21:05

djubrex je napisao/la:http://www.erepublik.com/article-686445.html
Hvala Sucko!

jesi ga bar pita za to?
Prle
Prle

Male Broj postova : 483
Age : 34
eRepublik lokacija : Nelsprut
Registration date : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by blackcarmafia sri lis 08 2008, 21:11

Pa bili smo i u austriji, imali smo mayora svoju partiju koja je usla u kongres sa 5 clana ... a ukopno nas je bilo 25 (ali ne bas hrvati) .. bio sam 2 put zaredom predcednik pa se mi zbog toga nije bas islo u englesko selit .. i domacie sam se osjeco sa slovencima i taljanima nego sa mekim englezima.

A od giovannija sam nacuko nest love prije nek je napustio e-rep ernesto
blackcarmafia
blackcarmafia

Male Broj postova : 159
Age : 32
eRepublik lokacija : SA/newCRo
Registration date : 13.09.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by qertz sri lis 08 2008, 22:04

Odličan članak Sucko.
qertz
qertz

Male Broj postova : 380
Age : 29
eRepublik lokacija : South Africa/JAR
Registration date : 09.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1094741

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Hrvat čet lis 09 2008, 00:05

Odlicna ideja Sucko.

Polako radimo na Predsjedniku Sull-i. Ali nam ide jako sporo. Na Wiki-u nam trebaju Linkovi o Sulli (njegovi clanci, njegov rad, njegove companije, njegova Partija.. itd)
Samo 5/6 mjeseci je proslo i vec je jako tesko naci podrsku (Linkove) za clanak o Sulli.
Cak nemamo ni Sullinu sliku/avatar.
Skoro nedelju dana trazim Sullin Avatar i samo sam nasao ovu sliku (u Friends List).

Ajde, pogotovo vi Stariji Igraci, je li to Sulla ili nije.
Povijest Hrvata u Erepubliku Sulla11

Ako je to Sulla, onda mu mozemo staviti njegovu sliku na stranicu.
Ako nije, je li netko ima Sullin Avatar u Friends List?

A moj tajni pomocnik je uveo ovo o Sulli:
"Germany in Erepublik is a melting pot of many different real world countries. Many Croats live in Germany. Sulla, president of Germany for two terms, is a Croat in real life. "
To je na Njemackoj stranici. http://wiki.erepublik.com/index.php/Germany

Znam da je malo, ali posto nemamo dokaze (Linkove) ne mozemo puno uvest, a ja pogotovo ne mogu pisati bez Linkova.

Esteban D. se konacno probudio i zna da radim na Hrvatskim Clancima, pa ide iza mene i sve prekontrolira i onda menja ako nemam dokaze (Linkove).


Zadnja promjena: Hrvat; čet lis 09 2008, 10:49; ukupno mijenjano 1 put.
Hrvat
Hrvat

Male Broj postova : 69
Age : 70
eRepublik lokacija : Hrvatska, Slavonija
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Gost čet lis 09 2008, 08:55

da to je sullina slika , ja ga mogu pozvat da se vrati igri ali mislim da nije vise zainteresiran , sucko ne mozes rec da se nije znalo da je hrvat nije bio sa vama u engleskoj ali su zatom svi znali da je hrvat , ja sam sullu naslijedio kao predsjednik LUD-a stranke u njemackoj , ja sam zatrazio wiki account pa cemo ja i ti uređivat nakon sto ne budem vise preds. kad budem imao vremena

a nije istina da nas je bilo malo u njemackoj bilo nas je preko 20 , znaci nesto manje nego vas u UK , i cak 6 hrvata je bilo u njemackom kongresu u lipnju i cak smo pisali clanke na hrvatskom i bio je plan da dobijemo hrvatsko ime , tako da nadodas da je moja stranka osvojila 10 mjesta u njemackom kongresu od toga 6 hrvata
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Mario Kamenjak čet lis 09 2008, 10:16

Odkada se ja zovem gotcha123???

Inače,zocky i sam si govorio da se sulla baš i nije previše iskazivao kao hrvat...makar ja to ne zamjeram...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Hrvat čet lis 09 2008, 10:45

Polako decki, polako...

Sucko zna puno vise o Hrvatima u Engleskoj...
Zocky zna puno vise o Hrvatima u Njemackoj...

Oni su svi vazni...

Nista ne smeta ako su se "stari" hrvati zvali Hrvatima u igri ili nisu.

Ajde ne cemo se valjda svadjati ko je veci Hrvat?

Ima dosta zadrtih Estebana koji ce nam srati o Hrvatskoj povijesti u Erepublic.
Hrvat
Hrvat

Male Broj postova : 69
Age : 70
eRepublik lokacija : Hrvatska, Slavonija
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Mario Kamenjak čet lis 09 2008, 11:18

Baš tako...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by LLuX čet lis 09 2008, 11:34

ernesto
LLuX
LLuX

Male Broj postova : 624
Age : 33
eRepublik lokacija : Hrvatska, Slavonija (Os)
Registration date : 06.09.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Sucko čet lis 09 2008, 13:44

Z0CKY je napisao/la:da to je sullina slika , ja ga mogu pozvat da se vrati igri ali mislim da nije vise zainteresiran , sucko ne mozes rec da se nije znalo da je hrvat nije bio sa vama u engleskoj ali su zatom svi znali da je hrvat , ja sam sullu naslijedio kao predsjednik LUD-a stranke u njemackoj , ja sam zatrazio wiki account pa cemo ja i ti uređivat nakon sto ne budem vise preds. kad budem imao vremena

a nije istina da nas je bilo malo u njemackoj bilo nas je preko 20 , znaci nesto manje nego vas u UK , i cak 6 hrvata je bilo u njemackom kongresu u lipnju i cak smo pisali clanke na hrvatskom i bio je plan da dobijemo hrvatsko ime , tako da nadodas da je moja stranka osvojila 10 mjesta u njemackom kongresu od toga 6 hrvata
Vjeruj mi nije se svakako znalo, znao si ti naravno, od nas iz Engleske ga je jedino nesto sitno Gio znao. Zaista nije bilo nacina kako da znamo da je Hrvat, nismo bili toliko aktivni da istrazujemo.
Ovo koliko je Hrvata bilo u Njemackoj, nije bitno.
Ako imas sto nadodati, jer ja svkako neznam sve, kopiraj moj clanak, i stavi ga na tocan kronoloski dio. Kao i svi drugi, tu smo da usavrsimo clanak, i onda cu ga ja postaviti tamo pod obavjesti, tamo pod vazno...

Takoder, blackcarmafia, te roby petric bi mogli naravno nadodati, te i gotcha, jer oni znaju o Hrvatima u njihovim zemljama vise, kada su dosli, koliko ih je bilo, kako je bilo..Razz
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 32
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by nini9 čet lis 09 2008, 13:49

Bravo Sucko odlican je tekst. Very Happy
nini9
nini9

Male Broj postova : 369
Age : 29
eRepublik lokacija : Hrvatska,Kvarner
Registration date : 07.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1079182

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Sucko čet lis 09 2008, 13:50

Naravno, ovaj bi tekst i 2-3 kojima bolje ide engleski, podijeliti tekst na 2-3 djela, sto nije puno, i prevesti na engleski.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 32
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Sucko čet lis 09 2008, 13:51

gotcha1234 je napisao/la:Odkada se ja zovem gotcha123???

Inače,zocky i sam si govorio da se sulla baš i nije previše iskazivao kao hrvat...makar ja to ne zamjeram...
Ah, zaborvih 4 nadodat. happy happy
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 32
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Mario Kamenjak čet lis 09 2008, 14:29

samo to slovo dodaj i bude sve u redu...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by ratrak čet lis 09 2008, 16:57

Sucko je napisao/la:
Vjeruj mi nije se svakako znalo, znao si ti naravno, od nas iz Engleske ga je jedino nesto sitno Gio znao. Zaista nije bilo nacina kako da znamo da je Hrvat, nismo bili toliko aktivni da istrazujemo.
znao sam ga i ja, čak sam mu dao da koristi uk forum mojoj šifrom xD.
Ali kolko sam ja skonto, on nije volio da se zna da je Hrvat. Znam da je čak na forumu postojala tema u kojoj se tvrdilo da je Pakistanac xD.
ratrak
ratrak

Male Broj postova : 353
Age : 35
eRepublik lokacija : Svuda pomalo...
Registration date : 30.06.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by djubrex čet lis 09 2008, 17:11

Pitao sam ja Sucka....

djubrex

Male Broj postova : 392
Age : 30
eRepublik lokacija : Nottingham
Registration date : 02.07.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by roby_r čet lis 09 2008, 17:26

odlican članak. sad samo jos da napravimo konačnu verziju sa svime.. znaci da i drugi hrvati iz drugih zemalja daju svoje iskaze i ubacimo to i sve slozimo u jedno. i neko da to prevede Smile hehe
roby_r
roby_r
Moderator

Male Broj postova : 87
Age : 31
eRepublik lokacija : Namur
Registration date : 24.06.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Sucko čet lis 09 2008, 17:47

Samo nemoj ti prevoditi. xDDD Zna on o cemu ja govorim. Razz
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 32
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by djubrex čet lis 09 2008, 17:55

lol...
niti ne namjeravam prevodit! ernesto

djubrex

Male Broj postova : 392
Age : 30
eRepublik lokacija : Nottingham
Registration date : 02.07.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Mario Kamenjak čet lis 09 2008, 17:57

Svaka čast sucko,popravio si...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by leshinari pet lis 10 2008, 12:21

ovo je sto sam nasao na basketsimu, droxi je poceo igrati 19.02.2008.
poslao sam mu pm i pitao ga koji mu je bio nick buduci da je jedan od prvih hrvata koji su zapoceli s erepublikom.

slika

edit: uz malo istrazivanja: zivio je u poljskoj prvih mjesec dana, kasnije se preselio u UK i nick mu je bio dj-droxi,


Zadnja promjena: leshinari; pet lis 10 2008, 13:01; ukupno mijenjano 1 put.
leshinari
leshinari

Male Broj postova : 733
Age : 35
eRepublik lokacija : Juzna Dalmacija, Dubrovnik
Registration date : 24.06.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/161921

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Sucko pet lis 10 2008, 12:52

E tnx, znao sam da je igrao, al mislim da je imao multie poslije, al nisam znao da je tako rano poceo igrat.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 32
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by leshinari pet lis 10 2008, 13:02

je imao ih je bas citam na hattricku staru temu 10886538.1

napravio je preko 30 multija kad se preselio u UK
leshinari
leshinari

Male Broj postova : 733
Age : 35
eRepublik lokacija : Juzna Dalmacija, Dubrovnik
Registration date : 24.06.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/161921

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Gost pet lis 10 2008, 17:49

21.06 mayor magdeburga
21.07 opet mayor magdeburga
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Sucko pon pro 08 2008, 07:35

Evo nadodao sam mnoge stvari, procitajte ponovno, pogotovo vi stariji igraci, a i novi da malo znate proslost. Smile
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 32
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Mile pon pro 08 2008, 13:16

Sucko je napisao/la:Evo, napravio sam malo povijest Hrvata, tek tako, ja sam ga napravio koliko me sijecanje sluzi, i koliko znam. Tako da sto ovo sada postam, svkako bi netko trebao nadodati nesto, ili promjeniti netocne navode..

Prije 3. mjeseca 2008.
Prvi Hrvati su poceli igrati, medu prvima Hrvatima je bio Sulla (predpostavlja se, jer drugi zapisi nisu pronadeni) te je bio zivio u Njemackoj. No, se nije predstavljao kao Hrvat, i povijesni izbori jedva dolaze do dokaza da je on bio Hrvat.
No, jedan takoder od najstarijih je droxi, koji nazalost neigra erepublik vise.
Trenutno najstariji je Sucko, a takoder medu starijim je i leshinari, te bbb_kambleovac.

08.03.2008, te sljedeci naredni dani...
Prvo pravo stvaranje hrvatske zajednice stvara se u UK. Sve je pocelo na forumu jedne igre (nogometne, footstar) gdje je na globalnom off topicu, jedan stranac napisao clanak o ovoj fenomenalnoj igri. To je procitao Giovanne, covijek za kojeg velika vecina nezna, a taj covijek je prvi zacetnik Hrvatsva u erepubliku, te je mnogo pridonio stvaranju Hrvatske erepublik zajednice. On je ovu igru poceo reklamirat na hrvatskom off-topicu ove igre, te je velika hrpa ljudi sa footstara pocela ovo igrat, takoder je reklamirao erepublik na HTu, gdje je takoder mnogo ljudi pocelo igrat. I mnogi jos od njih i danas igraju!
U pocetku su ti Hrvati bili u jednoj partiji u UK, no kasnije Giovanne je osnovao PRVU Hrvatsku partiju (Croatian Unification Party)(CUP) Danas ta stranka nosi ime Free England Party.

No nisu svi Hrvati bili u toj stranci, kao sto je osoba Relic, koja je bila takoder u UK, ali je radila za UK, te je kasnije imao i jedno ministrsko mijesto. (bio je jos koji Hrvat izvan nase stranke u UK)
Takoder, Sulla je bio u Njemackoj, i 2 puta preds. Njemacke, (Sulla je prva osoba koja je bila preds. neke drzave a da je Hrvat) No Sulla kasnije prelazi u Grcku i prestaje s igrom...
Giovanne je i dalje odrzavao reklamiranje erepublika.. Postao je i prvi mayor vijerojatno od Hrvata, (gradnacelnik Leedsa). Pocetkom 5. mjeseca sredio je hrvatski podforum u UK forumima (mozemo reci da su to prvi hrvatski kakvi-takvi forumi) na kojima aktivnost nije bila pretjerano jaka, 4-5 osoba se ulogiravalo na njih.
20.05 stizu novi izbori za gradonacelnike, jedinu pobijedu CUP je odnio u gradu Namur, gdje je Sucko postao gradonacelnik.
Sljedeci izbori i vazni izbori su bili 01.06, izbori za stranke, no dogodila se jedna velika tuga, Giovanne je napustio igru. Tada je velika nada i radost Hrvata ugasena, neki su cak i prestali igrat.. Forumi na UK forumima takoder su i nekoliko dana bili totalno neaktivni. Sucko je automatski nakon izlaska Giovannea iz partije postao preds. partije. I dosli su ti izbori 01.06, u kojem je CUP dobio 3 mjesta u kongresu. CUP je cak i vidio na pocetku jedno vrijeme, ima cak i jedan dokaz za to. https://2img.net/r/ihimizer/img158/5152/jeeeeeeeeeeyb0.png
U meduvremenu, javljaju se novi Hrvati u novim zemljama ali u jako malim skupinama ( po 5 recimo), u SADu, u Njemackoj, te Ceskoj. No ti Hrvati nisu bili u hrvatskim partijama, jer ih nije ni bilo. Osim u ceskoj, gdje je bila stranke Croatian-Czech rights.
Hrvatska je u to vrijeme imala 4 preds. u 4 zemlje. Sucko-UK, zocky-Njemacka, Ja Netko (Ceska) te Roby Petric (SAD).
U meduvremenu, Sucko u UK radi premjestaj svih Hrvata iz UKa, u Namur, gdje ce tim Hrvatima to sljedecih 3 mjeseca biti dom, i tu ce imat vlast. Kasnija 2 mandata u Namuru je imao roby_r.
2 mandata u gradu Magdeburg kao gradonacelnik, u Njemackoj je imao jozo13.

Hrvatska i V1 se ocekivao u 5. mjesecu, ali nista od toga nije doslo!

24.06.2008 te naredni dani...
Veliki dan za Hrvate i Hrvatsku! Otvoren je prvi hrvatski forum. Napokon su svi Hrvati, iz svih zemalja bili komunikativno povezani, i zajedno mogli pricati o buducoj eHrvatskoj.

Dosli su i sljedeci generali izbori u UK, no hrvatska partije nije imala dovoljno clanova da bude u izboru za kongres, i predsjednistvo. Hrvatska partija u Ceskoj je osvojila najvise glasova za kongres! To je bila prva partija, sa hrvatskim obiljezjima i simbolima koja je dobila najvise glasova za kongres! Nazalost, ne i predsjednistvo.
Uvijek je bila ideja za udruzivanje Hrvata zajedno u nekoj drugoj zemlji zajedno, mnogi su pokusaji odbijeni, ali, nakon 8. mjeseca, prvi put svi Hrvati prelaze u JAR. Jedinama mala skupina Hrvata je ostala u Austriji i SAD-a.
Hrvati, kojih je tada u JARu bili oko 40, prelaze u grad Nelspruit, i tamo 20.08 osvajaju izbore za gradonacelnika, gdje je gradonacelnik bio Sucko. Dolaze i generali izbori 01.09, gdje Hrvati osvaju izbore, i dobivaju naseg predsjednika zockya. Bili su mnogobrojni napadi na Hrvate od strane Afrikanaca. 20.09 CAU (hrvatska stranka u JARu) osvaja izbore za gradonacelnike u 4 grada od 5 mogucih. Bio je to veliki uspijeh. To su sljedeci gradonacelnici: gotcha1234, Llux, Tomislav te crni. Tijekom stanovanja u JARu, mnogo se novih Hrvata pridruzilo, te je forum postao mnogo aktivniji.
Opet, sljedece generalne izbore, 01.10 je osvojio CAU, predsjednik je ponovno zocky.
10.10 novi predsjednik stranke je Sucko.
14.10.2008 je napokon dosao V1, dosao je sa mnogo bugova, i njegov dolasak je nazalost utjecao na izlazak iz igre mnogih Hrvata.
25.10 CAU osvaja najvise mjesta u kongresu, takoder 5.11 Sucko je novi predsjednik JARa.
Napadi od strane starosjedioca u JARu su znatno oslabili.
Napokon je dosao dan kada je admin objavio clanak u kojem govori da Hrvatska dolazi 9.12 Napokon Hrvatska, svi Hrvati su bili presretni. Zbog toga, CAU nije niti se trudio oko sljedecih izbora za kongres i preds. drzave.



Znam da su jos neki ljudi npr. bili mayori, ali neznam tocno ni kada ni gdje, tko zna, neka napise dolje bolju verziju. kava
ma kakoga se ne bi sica,šteta što se presa igrat odlicno

Mile

Broj postova : 254
Age : 33
eRepublik lokacija : South Africa, Limpopo
Registration date : 26.10.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Giovanne uto pro 09 2008, 11:53

LOL kao neki SF film gdje se nitko ne sjeća povijesti happy happy

Ako netko ima pitanja o onome što je bilo prije, rado vam pomognem, logirao sam se opet da vidim što je novo u eRepubliku...
Giovanne
Giovanne

Male Broj postova : 40
Age : 38
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/142962

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Mile uto pro 09 2008, 12:26

Giovanne je napisao/la:LOL kao neki SF film gdje se nitko ne sjeća povijesti happy happy

Ako netko ima pitanja o onome što je bilo prije, rado vam pomognem, logirao sam se opet da vidim što je novo u eRepubliku...
to vrati se šime cheers Laughing :bounce:

Mile

Broj postova : 254
Age : 33
eRepublik lokacija : South Africa, Limpopo
Registration date : 26.10.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by qertz uto pro 09 2008, 16:27

Giovanne je napisao/la:LOL kao neki SF film gdje se nitko ne sjeća povijesti happy happy

Ako netko ima pitanja o onome što je bilo prije, rado vam pomognem, logirao sam se opet da vidim što je novo u eRepubliku...

Ništa posebno nema... Samo došla Hrvatska, al to je manje bitno. Wink
qertz
qertz

Male Broj postova : 380
Age : 29
eRepublik lokacija : South Africa/JAR
Registration date : 09.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1094741

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Mario Kamenjak uto pro 09 2008, 21:26

Ajde slobodno napiši stvari prije suckovog dolaska...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Giovanne uto pro 09 2008, 21:49

Ma mislim da je on sve napisao više manje.

Ja sam na nekom forumu vidio od nekog Šveda reklamu i on mi je poslao pozivnicu. Počeo sam u Španjolskoj, svidila mi se igra i odlučio sam pozvati više ljudi na forumima footstara, hattricka i forum.hr. S tadašnjim predsjednikom UK Kalebom sam dogovorio da skupim tu grupu Hrvata u Leedsu; svi smo dobili poslove, pridužili smo se njegovoj stranci. Ubrzo sam ja postao gradonačelnik Leedsa i kongresman u UK. Onda sam preuzeo neku trulu stranku i skupio nas tamo gdje gdje smo sami nastupili na izborima. Paralelno sam preuzeo neke tvrtke i masno zarađivao, imao sam 5 jakih Q3, Q4 tvrtki u oružju, hrani, giftovima, movingu i housingu.

Ali kako su Englezi počeli ratovati, a ja i još jedan lik smo praktički držali monopol na visoko kvalitetnu hranu i giftove i nismo htjeli spustiti cijene, uhvatili su me na zub kako nisam patriota happy happy
Onda su počeli slati svakakve poruke mojim radnicima i previše vremena mi je sve to oduzimalo, pa sam našima podjelio tvrtke, sav gold koji sam imao i preselio se u Švedsku. I uskoro prestao.

Još prije mene su Sulla i par drugih bili u Njemačkoj, on je tamo bio i predsjenik mislim dvaput. I nije bio Pakistanac, nego Hrvat, s tim da izvrsno govori Njemački, ali je nešto mutio s Pakistancima jer je znao da će ih Šveđani odmah pokoriti kad krenu ratovi. Zvali su mene dosta dugo tamo, ali lakše mi je bilo snalaziti se u UK zbog jezika (Ameri su tada bili katastrofa, sad vidim da rasturaju).

Ja sam prestao zbog toga što sam zaratio s Englezima, a i admini su bili obećali da ćemo dobiti državu u 6. mjesecu pa su to odgodili za jesen, a meni se više nije dalo čekati...
Giovanne
Giovanne

Male Broj postova : 40
Age : 38
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/142962

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Sucko uto pro 09 2008, 23:45

Giovanne je napisao/la:Ma mislim da je on sve napisao više manje.

Ja sam na nekom forumu vidio od nekog Šveda reklamu i on mi je poslao pozivnicu. Počeo sam u Španjolskoj, svidila mi se igra i odlučio sam pozvati više ljudi na forumima footstara, hattricka i forum.hr. S tadašnjim predsjednikom UK Kalebom sam dogovorio da skupim tu grupu Hrvata u Leedsu; svi smo dobili poslove, pridužili smo se njegovoj stranci. Ubrzo sam ja postao gradonačelnik Leedsa i kongresman u UK. Onda sam preuzeo neku trulu stranku i skupio nas tamo gdje gdje smo sami nastupili na izborima. Paralelno sam preuzeo neke tvrtke i masno zarađivao, imao sam 5 jakih Q3, Q4 tvrtki u oružju, hrani, giftovima, movingu i housingu.

Ali kako su Englezi počeli ratovati, a ja i još jedan lik smo praktički držali monopol na visoko kvalitetnu hranu i giftove i nismo htjeli spustiti cijene, uhvatili su me na zub kako nisam patriota happy happy
Onda su počeli slati svakakve poruke mojim radnicima i previše vremena mi je sve to oduzimalo, pa sam našima podjelio tvrtke, sav gold koji sam imao i preselio se u Švedsku. I uskoro prestao.

Još prije mene su Sulla i par drugih bili u Njemačkoj, on je tamo bio i predsjenik mislim dvaput. I nije bio Pakistanac, nego Hrvat, s tim da izvrsno govori Njemački, ali je nešto mutio s Pakistancima jer je znao da će ih Šveđani odmah pokoriti kad krenu ratovi. Zvali su mene dosta dugo tamo, ali lakše mi je bilo snalaziti se u UK zbog jezika (Ameri su tada bili katastrofa, sad vidim da rasturaju).

Ja sam prestao zbog toga što sam zaratio s Englezima, a i admini su bili obećali da ćemo dobiti državu u 6. mjesecu pa su to odgodili za jesen, a meni se više nije dalo čekati...
Eh, ta stara vremena...
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 32
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Gost sri pro 10 2008, 15:08

Giovanne je napisao/la:Ma mislim da je on sve napisao više manje.

Ja sam na nekom forumu vidio od nekog Šveda reklamu i on mi je poslao pozivnicu. Počeo sam u Španjolskoj, svidila mi se igra i odlučio sam pozvati više ljudi na forumima footstara, hattricka i forum.hr. S tadašnjim predsjednikom UK Kalebom sam dogovorio da skupim tu grupu Hrvata u Leedsu; svi smo dobili poslove, pridužili smo se njegovoj stranci. Ubrzo sam ja postao gradonačelnik Leedsa i kongresman u UK. Onda sam preuzeo neku trulu stranku i skupio nas tamo gdje gdje smo sami nastupili na izborima. Paralelno sam preuzeo neke tvrtke i masno zarađivao, imao sam 5 jakih Q3, Q4 tvrtki u oružju, hrani, giftovima, movingu i housingu.

Ali kako su Englezi počeli ratovati, a ja i još jedan lik smo praktički držali monopol na visoko kvalitetnu hranu i giftove i nismo htjeli spustiti cijene, uhvatili su me na zub kako nisam patriota happy happy
Onda su počeli slati svakakve poruke mojim radnicima i previše vremena mi je sve to oduzimalo, pa sam našima podjelio tvrtke, sav gold koji sam imao i preselio se u Švedsku. I uskoro prestao.

Još prije mene su Sulla i par drugih bili u Njemačkoj, on je tamo bio i predsjenik mislim dvaput. I nije bio Pakistanac, nego Hrvat, s tim da izvrsno govori Njemački, ali je nešto mutio s Pakistancima jer je znao da će ih Šveđani odmah pokoriti kad krenu ratovi. Zvali su mene dosta dugo tamo, ali lakše mi je bilo snalaziti se u UK zbog jezika (Ameri su tada bili katastrofa, sad vidim da rasturaju).

Ja sam prestao zbog toga što sam zaratio s Englezima, a i admini su bili obećali da ćemo dobiti državu u 6. mjesecu pa su to odgodili za jesen, a meni se više nije dalo čekati...

Prijatelju sjecam se starih vremena dok sam bio predsjednik druge stranke njemacke.Bio si moj clan Very Happy stranka su zvala LUD(liberale union deutschland)
bas mi fali beta,i neki stari igraci sa kojima sa bio dobar.Ovo je kao RL ljudi odlaze ponekad moramo se pomirit
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Povijest Hrvata u Erepubliku Empty Re: Povijest Hrvata u Erepubliku

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.