Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ratne rezerve

+16
Kokach
Djuka
zubix
Master_Blaster
CopyPaste071
mrgood
HooDs
Roby Petric
Burin
BelB
nini9
split1700
mojsije88
Alen Mislivecek
webstartm
PUNK BIBINJE
20 posters

Go down

Ratne rezerve Empty Ratne rezerve

Postaj by PUNK BIBINJE ned oľu 08 2009, 12:18

Dobar dan.
Evo, gledajuči zadnjih par dana prigovore na račun vojske i organizacije logistike, želim da se malo potrudimo i da pokušamo dignut vojsku na veču razinu.
Namjerno stavljam temu tu a ne na vojnom forumu, zato što je ovo zadatak svih nas, a ne samo vojske.
Nije problem upravljati vojskom ako imamo ticketa i weapona dovoljno, ali očito nemamo za ozbiljan i dugotrajan rat.

Ratovi su svakodnevni, i shvačam želju naših generala i vlasti da se dokažu pred saveznicima, ali trebamo mislit i na sebe, tj, imati plan za najcrnji scenarij, da nas netko napadne, a da nem nitko ne dođe pomoči.
Ili nešto slično. Ili da je bolje da sudjelujemo u jednoj akciji gdje čemo postič ogroman uspjeh, nego u nekoliko gdje ne napravimo bog zna što, a potrošimo puste pare za tickete i weapone.

E sad. Prvo što bih želi predložit, to je da napravimo plan za krizne situacije. Moramo imati plan s kojim možemo u jedan dan s obične priječi u ratnu proizvodnju, tj, proizvodnju za vojsku.
Tu ulaze svi, svak na svoj način, i food i ticket i gift i hause, i iron i oil i grain i wood.
Ovi što direktno pogoduju vojnoj proizvodnji, weapon i ticket, pa i gift kompanije, oni doniraju svoje proizvode, ovi drugi novac. Možda bi se mogli i njihovi proizvodi iskoristit nekako.

Rezultat ove akcije bi nas osnažila višestruko. Predlažem da napravimo takvu vježbu, dobili bi zalihe, ratne zalihe, koje se ne bi trošile za redovno ratovanje nego bi bile u pričuvi.
Mislim da bi morali ovo organizirati, jer bi vidjeli s koliko možemo raspolagat, a kad nem bude trebalo, bolje je imati spremno oružja i resursa za ratovanje, nego da u panici kupujemo i tražimo, a možda nečemo imat dovoljno.
Trebamo sad dogovorit koliki iznos mjesečno tvrtke trebaju ostavljat za ratne zalihe, i sve tvrtke koje to budu poštivale, imat če pravo u svom imenu na kraju dodat neki znak, što ja sad znam koji, a taj znak če značit da je ta firma, ili org, Hrvatska, ali ne samo da je vlasnik Hrvat, nego da doprinosi Hrvatskoj.
Korist je obostrana, država i vojska skupljaju ratnu rezervu, tvrtke dobijaju reklamu, jer igrači če kupovat stvari od tvrtki koje pridonose društvu, te dio svog profita vračaju društvu.
Naravno, trebalo bi strogo kontrolirat ko stavlja taj znak. Naprimjer, moja organizacija napuni ratne rezerve u vrijednosti 5 golda, i dobije pravo da na kraju imena stavi zvjezdicu. npr. ZLATNE GODINE*. Ako naponi rezerve s 10 golda, dobije dvije zvjezdice(ZLATNE GODINE**).
Primječujete korist, obostranu? Sve novine u vlasništvu države a i privatne, redovito bi reklamirale i obavljale popis tvrtki sa zvjezdicama, i igrači bi više kupovali u tim tvrtkama nego u drugima, a i u slučaju subvencioniranja firmi od strane države, u obzir bi se itekako gledale broj zvjezdica.
Sljedeče, što se tiče popunjenosti u vojnim firmama, i tu se dade učinit posla. Ja več sad pustim svog radnika da 5 dana u mjesecu može odradit u vojnoj firmi, i za tih 5 dana dobije i 50% plače od mene, plus ono od vojne firme. Naravno, rezultat je vjernost radnika mojoj firmi, i neče otič radit negdje za jednu kunu više ako zna da se tu s njime postupa fer i korektno. Ovdje je korist trostrana, i meni i radniku i vojsci.
Može se uvest obaveza, da svaka tvrtka svog najboljeg radnika posudi vojnoj tvrtki na 5 dana, i da razliku u plači podmiruje vlasnik.
Naravno, ovo su samo okvirni prijedlozi koje bi trebalo još doradit, ali mislim da su kvalitetne ideje, i to što nitko do sad nije uveo tako nešto, ne znači da nebi funkcioniralo kod nas. Ako nam je svijest o društvenom napretku jaka, ako nam je svima cilj jaka Hrvatska ispred svega ostaloga, onda ovakve akcije mogu uspjeti.
Ali ako uvedemo ovakvu akciju, ona mora bit stalna, bez obzira na trenutnu vlast.
Osim toga, za upravljanje tim rezervama treba oformit komisiju, i treba dat posebne uvjete u kojima se može posegniti za tim rezervama.
I stavimo, naprimjer, tisuču karata i 2000 oružja kao rezerve, a sve ostalo može iči u redovno ratovanje.
Naravno ove brojke bubam napamet, zapovjednici i presjednik če bolje znat koliko nam je potrebno čega.
Nadam se da čete tu komentirat moje prijedloge i reči svoja mišljenja, a i dodao bih još jedan prijedlog, a to je da svaki kongresmen mora u svom mandatu napisat nekakav prijedlog ili ideju tu na forumu, neka ne izgleda da je njihov jedini posao samo glasat.
PUNK BIBINJE
PUNK BIBINJE

Broj postova : 29
Age : 48
eRepublik lokacija : http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1249644
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by webstartm ned oľu 08 2009, 12:39

Ašto da kažem...definitivno nam trebaju ratne rezerve ,recimo 500 tiketa i 1500 komada oruzja q1 (odokativne brojke) ,i da svaka firma koja ima dogovor s vojskom drzi određenu kolicino (50 komada npr) na stocku i kad hitno zatreba da posalje vojsci...
Vidjeli smo sad primjer u rumunjskoj...i njoj je pofalilo oruzja u ova 2-3 dana rata te su bili apeli po novinama da se svi ,ama bas svi radnici sele u tvornice oruzja i irona ,sto naravno odma dovodi do pada proizvodnje ostalih resursa i stvari te dolazi do rasta cijena...
ali bila je krizna situcaija i velik broj rumunja je isa u vojne i privatne firme oruzja radit jer je drzava dobivala svo to oruzje za obranu...nije bas neki primjer rezervi ali je dobar ,u njih b ar vlada jedinstvo svi su pomogli u obrani od napada sa 3 strane...
Popuno podrzavan uvi inicijativu da se sve firme koje pomazu drzavi oznace s nekim znakom u imenu ,bilo to firme oruzja ,tiketa ,kruha ,irona ...svega...i da te firme drze na stocku neki dio proizvodnje da bi mogli dat drzavi u kriznim situacijama
webstartm
webstartm

Broj postova : 170
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248126

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Alen Mislivecek ned oľu 08 2009, 12:44

Evo, kao suvlasnik Q1 gift kompanije salžem se sa ovime... evo... u Japanu držimo cca 50-ak (evo, 90) komada giftova po većoj cijeni (naravno ne prodaje se) te bi na taj način, ako zatreba eRH prebacili na eHR tržište kada god zatreba... :-)
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by mojsije88 ned oľu 08 2009, 12:45

veoma dobra ideja trebalo bi je sto prije ostvarit jer uveliko bi pomogla u Hrvatskoj u kriznim situacijanma

mojsije88

Broj postova : 33
Age : 35
eRepublik lokacija : croatia
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by PUNK BIBINJE ned oľu 08 2009, 13:24

Evo, prvi komentari su pozitivni, znači da bi mogli od ovome ozbiljno razmislit. Primjer Rumunjske nam govori koliko je važno imat rezervu, i ratni plan proizvodnje. Puno manje čemo izgubit ako se pripremimo, nago ako budemo stihijski to radit u nevolji.
Bolje spriječit nego liječit, kako kažu naši stari. I ovo gore je dobra ideja, da se ima na stocku određena količina za nedaj bože slučaj.
Stvar je da je ovo posao za svih nas, i trebamo točno podijelit organizaciju ko što če radit u tom slučaju, ko kome šelje što, ko ide radit kamo, uglavnom sve, i kad otprilike to sve organiziramo, napravit vježbu da vidimo da li negdje šteka i to popravit.
Uigrat čemo reakciju da bude što brža, a u toj vježbi čemo i dodatno napunit vojne resurse.
Ajmo ljudi, nečemo puno žrtvovat, a učinit čemo puno i biti primjer u svjetu za organizaciju!
PUNK BIBINJE
PUNK BIBINJE

Broj postova : 29
Age : 48
eRepublik lokacija : http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1249644
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by split1700 ned oľu 08 2009, 13:33

PUNK BIBINJE je napisao/la:Dobar dan.
Evo, gledajuči zadnjih par dana prigovore na račun vojske i organizacije logistike, želim da se malo potrudimo i da pokušamo dignut vojsku na veču razinu.
Namjerno stavljam temu tu a ne na vojnom forumu, zato što je ovo zadatak svih nas, a ne samo vojske.
Nije problem upravljati vojskom ako imamo ticketa i weapona dovoljno, ali očito nemamo za ozbiljan i dugotrajan rat.

Ratovi su svakodnevni, i shvačam želju naših generala i vlasti da se dokažu pred saveznicima, ali trebamo mislit i na sebe, tj, imati plan za najcrnji scenarij, da nas netko napadne, a da nem nitko ne dođe pomoči.
Ili nešto slično. Ili da je bolje da sudjelujemo u jednoj akciji gdje čemo postič ogroman uspjeh, nego u nekoliko gdje ne napravimo bog zna što, a potrošimo puste pare za tickete i weapone.

E sad. Prvo što bih želi predložit, to je da napravimo plan za krizne situacije. Moramo imati plan s kojim možemo u jedan dan s obične priječi u ratnu proizvodnju, tj, proizvodnju za vojsku.
Tu ulaze svi, svak na svoj način, i food i ticket i gift i hause, i iron i oil i grain i wood.
Ovi što direktno pogoduju vojnoj proizvodnji, weapon i ticket, pa i gift kompanije, oni doniraju svoje proizvode, ovi drugi novac. Možda bi se mogli i njihovi proizvodi iskoristit nekako.

Rezultat ove akcije bi nas osnažila višestruko. Predlažem da napravimo takvu vježbu, dobili bi zalihe, ratne zalihe, koje se ne bi trošile za redovno ratovanje nego bi bile u pričuvi.
Mislim da bi morali ovo organizirati, jer bi vidjeli s koliko možemo raspolagat, a kad nem bude trebalo, bolje je imati spremno oružja i resursa za ratovanje, nego da u panici kupujemo i tražimo, a možda nečemo imat dovoljno.
Trebamo sad dogovorit koliki iznos mjesečno tvrtke trebaju ostavljat za ratne zalihe, i sve tvrtke koje to budu poštivale, imat če pravo u svom imenu na kraju dodat neki znak, što ja sad znam koji, a taj znak če značit da je ta firma, ili org, Hrvatska, ali ne samo da je vlasnik Hrvat, nego da doprinosi Hrvatskoj.
Korist je obostrana, država i vojska skupljaju ratnu rezervu, tvrtke dobijaju reklamu, jer igrači če kupovat stvari od tvrtki koje pridonose društvu, te dio svog profita vračaju društvu.
Naravno, trebalo bi strogo kontrolirat ko stavlja taj znak. Naprimjer, moja organizacija napuni ratne rezerve u vrijednosti 5 golda, i dobije pravo da na kraju imena stavi zvjezdicu. npr. ZLATNE GODINE*. Ako naponi rezerve s 10 golda, dobije dvije zvjezdice(ZLATNE GODINE**).
Primječujete korist, obostranu? Sve novine u vlasništvu države a i privatne, redovito bi reklamirale i obavljale popis tvrtki sa zvjezdicama, i igrači bi više kupovali u tim tvrtkama nego u drugima, a i u slučaju subvencioniranja firmi od strane države, u obzir bi se itekako gledale broj zvjezdica.
Sljedeče, što se tiče popunjenosti u vojnim firmama, i tu se dade učinit posla. Ja več sad pustim svog radnika da 5 dana u mjesecu može odradit u vojnoj firmi, i za tih 5 dana dobije i 50% plače od mene, plus ono od vojne firme. Naravno, rezultat je vjernost radnika mojoj firmi, i neče otič radit negdje za jednu kunu više ako zna da se tu s njime postupa fer i korektno. Ovdje je korist trostrana, i meni i radniku i vojsci.
Može se uvest obaveza, da svaka tvrtka svog najboljeg radnika posudi vojnoj tvrtki na 5 dana, i da razliku u plači podmiruje vlasnik.
Naravno, ovo su samo okvirni prijedlozi koje bi trebalo još doradit, ali mislim da su kvalitetne ideje, i to što nitko do sad nije uveo tako nešto, ne znači da nebi funkcioniralo kod nas. Ako nam je svijest o društvenom napretku jaka, ako nam je svima cilj jaka Hrvatska ispred svega ostaloga, onda ovakve akcije mogu uspjeti.
Ali ako uvedemo ovakvu akciju, ona mora bit stalna, bez obzira na trenutnu vlast.
Osim toga, za upravljanje tim rezervama treba oformit komisiju, i treba dat posebne uvjete u kojima se može posegniti za tim rezervama.
I stavimo, naprimjer, tisuču karata i 2000 oružja kao rezerve, a sve ostalo može iči u redovno ratovanje.
Naravno ove brojke bubam napamet, zapovjednici i presjednik če bolje znat koliko nam je potrebno čega.
Nadam se da čete tu komentirat moje prijedloge i reči svoja mišljenja, a i dodao bih još jedan prijedlog, a to je da svaki kongresmen mora u svom mandatu napisat nekakav prijedlog ili ideju tu na forumu, neka ne izgleda da je njihov jedini posao samo glasat.

Odlicna ideja... odlicno
Ovakvim nacinom, u slucaju da odaziv bude velik, kompanije bi uvelike pomogle u osiguranju vojnih zaliha, osjet i ne bi bio tako velik za pojedinca ukoliko bi se te iste kompanije promoviralo na nacin kako je to Bibinjac naveo. Evo predlazem da se projekt razmotri, eventualno doradi, pa da idemo u realizaciju. Koliko ce projekt imat sluha, vidjet cemo.
Promociju kompanija s najvise zvjezdica cu osigurati na naslovnoj stranici, nadolazece, službene domene eHrvatske.

Nadam se da ce projekt ugledati svjetlo dana.


Zadnja promjena: split1700; ned oľu 08 2009, 13:35; ukupno mijenjano 1 put.
split1700
split1700
Admin
Admin

Male Broj postova : 427
Age : 42
eRepublik lokacija : Dalmacija, Hrvatska
Registration date : 28.10.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by nini9 ned oľu 08 2009, 13:35

Punk dobar ti je plan,ali treba ga razraditi.
Ja osobno imam weapon firmu i spreman sam vojsci prodavati oruzje Q1 po nizoj cijeni (6-7 kuna komad).Vec sam im rekao to ali nikako da me netko kontaktira.
nini9
nini9

Male Broj postova : 369
Age : 29
eRepublik lokacija : Hrvatska,Kvarner
Registration date : 07.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1079182

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by PUNK BIBINJE ned oľu 08 2009, 14:12

Pa da normalno da ga treba doradit, ovo je samo ideja što trebamo uradit, sad što čemo promijenit, idemo to usuglasit.
Nisam protiv toga da vojska i država otkupljuju od nas viškove, ali ne možemo ni mi ič prodavat vojsci ono što ne možemo prodat na tržištu.
Okej, za redovno ratovanje, možda i možemo prodavat po minimalnoj cijeni, ali za ratne zalihe moramo se svi odreči jednog dijela naše imovine, jer nam je to svima u interesu. jebi ga, kad dođe do sranja, onda čemo govori gdje je bila država? pa mi smo država!
I sebe idemo osigurat na taj način. I onda kad napunimo zalihe, nek vojska otkupljuje od firmi koje imaju zvjezdice, da ne ispadne da je netko profiter, nego da je nešto i dao! A te zvjezdice bi s vremenom postale stvar prestiža, i svi bi se trudili imatih par, ako bi prodaja bolje išla onima koji ih imaju! A vjerujem da bi uz advekatnu promociju toga. Samo jedan čovjek bi lako provjeravao da se ne zlouporabe zvjezdice. molim da tvrtke shvate korist za njih u ovoj situaciji, ovakva reklama vam puno znači kad na tržištu vlada konkurencija, a doprinos vojsci i državi bi bila ogromna.
Razmišljo sam dosta o tome da uskladim interese i države i pojedinca, mislim da je ovo dobro riješenje.
ovaj projekt bi bio dobar temelj i za mnoge druge projekte, u slučaju da dostignemo viškove rezervi, možemo prodavat okolo!
Da smo imali 500 weapona ili ticketa, mogli smo to prodat Rumunjskoj jučer! I zaraditi! Neče rumunjska kupovat 10 komada od mene weapona, ali hoče od Hrvatske 500 komada kad joj je od glavu!! Zato govorim, da ovaj projekt ima dobru podlogu da izraste u nešto više, od kojeg čemo imat svi koristi.
PUNK BIBINJE
PUNK BIBINJE

Broj postova : 29
Age : 48
eRepublik lokacija : http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1249644
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by nini9 ned oľu 08 2009, 14:32

Evo ja se sada obvezujem da cu svakog dana oko 19-20 sati navecer poslati 10 komada Q1 weapona vojci.Neka mi Kokach,Mogwaii ili Split kaze di trebam poslati i ja cu slati svaki dan pocevsi od sutra.
Uvijek sam spreman na suradnju,kada vodeci ljudi smisle di da saljem neka mi posalji PM na erepu ili neka objave ovdje.
nini9
nini9

Male Broj postova : 369
Age : 29
eRepublik lokacija : Hrvatska,Kvarner
Registration date : 07.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1079182

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by webstartm ned oľu 08 2009, 14:36

Ja imam tvornicu dijamanata ,a skupa s relicem tek kupljenu tvornicu oila...svaki dan mogu poslat nesto negdi ,samo recite sto i di?
webstartm
webstartm

Broj postova : 170
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248126

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by BelB ned oľu 08 2009, 15:03

evo pogledao sam trenutno stanje u vojnim firmama i fali cca nekih 10 hvalitetnih ljudi, znaci skill barem 3 i wellness 90%.
Slazem se da bi trebale firme davati nekakve donacije, i da bi trebali slati svoje ljude, te da bi te firme dobile nekakvu reklamu i obiljezje....
-u vezi ljudi imam prijedlog, mislim da bi vojska trebala 1 brigadu uvijek doma koja bi radila u pogonu, + firma daje 1 covika i mislim da nebi trebalo biti problema, tj da proizvodnja pati, a kao jos uvik proizvodnja pati (jer nije optimalni broj ljudi), onda bi recimo firme se obvezale da drze 11 ljudi a taj 1 viska bi bio za te krizne situcaije kao sto je bilo prije dva dana i mogla bi slobodno poslati tog radnika viska, i svi ima korist od toga, a tog 11 radnika mozda moze i drzava financirati na nacin da daje pola place....eto toliko od mene

BelB

Broj postova : 5
Age : 38
eRepublik lokacija : Dalmacija
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Burin ned oľu 08 2009, 17:11

ratne rezerve su svakako korisne, ali što se tiče ulaganja novca, proizvoda i sl.:

- da nije malo nepraktično da svaki vlasnik kompanije misli o tome koliko će i kad donirati i sl. mislim da tome služe porezi. ako postoji porezni sustav, nema smisla uvoditi paralelni sustav baziran na mnogobrojnim pojedinačnim improvizacijama.
- ne kužim kako se ne može narediti vojnicima da rade u vojnim tvrtkama. ako netko na račun državnog novca nabija činove, i još ima slobodu da naokolo jurca za profitom, onda je to ogroman privilegij i pretvara hrvatsku u kastinsko društvo...

Burin

Broj postova : 38
Age : 56
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Roby Petric ned oľu 08 2009, 17:36

split1700 je napisao/la:Nadam se da ce projekt ugledati svjetlo dana.

I ja se slazem - odlicna stvar. Veci je problem u - provedbi toga.

Predlazem da se projekt da predlagatelju u ruke, posto jer sve uistinu u detalje smislio i da se sprovede.
On zna najbolje kako sprovesti, dodijelite mu u MORH-u nekoliko ljudi, dajte podrsku da i drugi manageri omeksaju i pichi...
Stoga pocnite - danas...
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by PUNK BIBINJE ned oľu 08 2009, 17:38

Ne može se ovo riješiti preko poreza, zbog toga što je ovo dobrovoljno, i bazira se na tome koliko ko može dati, a zauzvratt dobiva prestiž i reklamu.
Ne može se narediti vojnicima da rade svi u vojnim firmama, jer ako ja imam u tvrtki 5 vojnika zar trebam ostati bez svih 5?
Osim toga trebalo bi puno više vojnih tvrtki, a onda privatne firme dolaze u velike probleme jer nisu konkurentne.
Ali shvačam i tvoju kritiku oko privilegija, ako toliko njih dobija besplatno karte i weapone, nije mi jasno da voje firme imaju problema ko če radi u njima?
Zar je toliko teško zamolit poslodavca da ga pusti 5 dana da odradi u vojnoj firmi i barem malo vrati državi što je uložila u njega?
Da ih ima dovoljno, bilo bi dosta i 2 dana odradit za nešto manju plaču.. Nije baš teško.
PUNK BIBINJE
PUNK BIBINJE

Broj postova : 29
Age : 48
eRepublik lokacija : http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1249644
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by PUNK BIBINJE ned oľu 08 2009, 17:42

Roby, nije mi teško i imam volje da ovo razradim, ali ovo je velik posao i treba mi još ljudi. Ali je i velika korist koju bi dobili.
Ja ču se več dati na posao i pokušati preciznije smislit kako bi sve to izgledalo, iako pozivam svakog ko ima ideju kako da ovo bude jednostavno za provesti, ali učinkovito.
Podršku vlasti imamo, znači i medijsku podršku, idemo pokušati nešto od ovog napravit.
PUNK BIBINJE
PUNK BIBINJE

Broj postova : 29
Age : 48
eRepublik lokacija : http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1249644
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by HooDs ned oľu 08 2009, 21:20

Punk ako budes isao u raalizaciju projekta, javljam se za pomoc kako god mogu. Novcano ili bili bilo kakva druga pomoc.

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1270667
HooDs
HooDs

Broj postova : 15
Age : 37
eRepublik lokacija : Primorsko-goranska
Registration date : 20.01.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by mrgood ned oľu 08 2009, 21:46

PUNK BIBINJE je napisao/la:

Može se uvest obaveza, da svaka tvrtka svog najboljeg radnika posudi vojnoj tvrtki na 5 dana, i da razliku u plači podmiruje vlasnik.

... mislim da je ideja odlična ... uvest takvu obvezu ce bit jako tesko ... ali moglo bi se probat ...


... dodao bi svoje mišljenje ... puno vojnika , među kojima sam i ja ... idu svakodnevno u rat, nabijaju damage...i ne vračaju se svaki dan nazad u eHr... to su uglavnom i najaktivniji igraci ... ali to su oni koji imaju sredstva i kojima ne bi bio problem radit za manju placu u vojnim firmama ... ovi koji su tek dosli u vojsku, mlađi igrači bez nekih sredstva i vuceni profitom odlaze na bolje placene poslove ... mislim da je to glavni uzrok manjka radnika u vojnim firmama ... ali i opcenit manjak radnika u Hr ...

...ako ti treba pomoc ... ekonomist sam u rl ... samo se javi ...

mrgood

Broj postova : 27
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 10.02.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Alen Mislivecek ned oľu 08 2009, 22:32

Ne znam kako gift tvrtka može pomoći vojsci (osim dozanjem wellnessa), ali samo da napomenem da sam razgovarao sa suosnivačima, te sam ih za sada uspio nagovoriti da bi u slučaju potrebe mogli prodavati giftove za nama neprofitnu cijenu.. naravno, tu cijenu vam mogu točno reći tek prisamom otkupu, jer cijena varira ovisno o plaći zaposlenika...

a ako uspijem doći do sporazuma unutar tvrtke onda možda uspijem izboriti i neke donacije (giftove) :-)

Ako bilo kako možemo pomoći, samo recite
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by CopyPaste071 pon oľu 09 2009, 09:32

Samo da napomenem: Državni Pokloni Q1 (državna gift tvtka, tko bi rekao? happy happy ) drži robne rezerve za potrebe vojske. 50 Q1 giftova za svaku Gardijsku brigadu, nije puno, ali u ovom trenutku se ne može više (mora i civilna populacija nešto dobit). Tih 250 giftova stoji na raspolaganju Ministarstvu obrane i bit će raspoređeno brigadama ukoliko Ministarstvo to zatraži. Zavod za zdravstvo RH koji upravlja DPQ1 ovu politiku robnih rezervi provodi od početka godine.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Master_Blaster pon oľu 09 2009, 12:30

Evo i mene, kao što mnogi znate izgladio sam nesporazume s vojskom, jako mi je drago zbog toga i nadam se da ćemo uspjet u svim namjerama. kao prvo Punk-ova ideja je jako dobra, vjerujem da će nakon nekog vremena profunkcionirat, ne može ništa preko noći. A kao drugo, imam prijedlog nevezan za ovaj gore za koji ne znam da li ga je netko već iznio, ali ću za svaki slučaj napisat.

Ovako, mislim da bi bilo jako dobro smanjit broj brigada na 2, u te brigade stavit najjače ljude, sa najvišim strenghtom i naravno obvezat ih da održavaju wellness visokim. kada dođe do rata njih financirat i slat na bojišta jer mislim da će se uštedt puno više i napravit puno veći efekt ako se ti ljudi financiraju za borbe nego da se salju svi od strenght 1 do max jer se na ove sa niskim strenghtom troše isti iznosi a rade daleko manje DMG-a od jačih. Problem bi bio što ovi slabiji ne bi nabijali činove i EXP ali kada nabiju strenght do npr 5, prebaci ih se u aktivnu brigadu i počnu ratovat.

uz te dvije aktivne brigade trebalo bi postaviti jednu zasebnu brigadu gdje bi se slali novaci sa niskim strenghtom, oni koji imaju mali wellness i tada bi ti ljudi bili u rezervi, jačali si strenght, radili za vojne firme koje bi opskrbljivale ove jače, a po potrebi bi se i njih slalo u rat. Kada ispune uvjete, tj ojačaju do određene granice prebaci ih se u jednu od dvije brigade koje idu u ratove. Ovako bi firme imale radnika, u ratu bismo bili učinkovitiji i imali bi oružja i ticketa.

naravno nije sve tako jednostavno, ja ne znam koliko imamo ljudi, dal ih je dovoljno da se ovo organizira, po ovome što sam vidio, fali dosta ljudi ali nekoliko ih se može dobiti na ovaj način koji sam objasno, znači slabije i novake prebacit u tu "rezervnu" pa neka rade, npr min. 10 dana u mjesecu. nakon nekog vremena kada se napune te dvije aktivne brigade, otvori se nova i onda se tamo opet dovode ljudi koji su ispunili uvjete za ulazak u takvu brigadu.

nadam se da ste shvatili bar nešto od ovoga šta sam napisao. Razmislite o svemu, ako ikako mogu pomoć u organizaciji svega ovoga, samo pošaljite PM na moj eR profil, ja se stavljam na raspolaganje. Pozdrav
Master_Blaster
Master_Blaster

Male Broj postova : 4
Age : 36
eRepublik lokacija : Istra i Kvarner
Registration date : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Alen Mislivecek pon oľu 09 2009, 12:42

CopyPaste071 je napisao/la:Samo da napomenem: Državni Pokloni Q1 (državna gift tvtka, tko bi rekao? happy happy ) drži robne rezerve za potrebe vojske. 50 Q1 giftova za svaku Gardijsku brigadu, nije puno, ali u ovom trenutku se ne može više (mora i civilna populacija nešto dobit). Tih 250 giftova stoji na raspolaganju Ministarstvu obrane i bit će raspoređeno brigadama ukoliko Ministarstvo to zatraži. Zavod za zdravstvo RH koji upravlja DPQ1 ovu politiku robnih rezervi provodi od početka godine.

evo, i tvrtka A CRO-COP Gift se pridružuje akciji ako zatreba, te smo već počeli udio dnevnih giftova stavljati sa strane (trenutačno u Japan po skupoj, nepovoljnoj, cijeni japancima)... stoga, ako ima kakvih prijedloga, slobodno recite, te ako će to koristiti nekome, javite... nismo državna tvrtka, ali smo voljni pomoći eHR na bilo koji način...
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by zubix pon oľu 09 2009, 13:05

Master Blaster , u brigama su ljudi sa strenght 4+ .

Ugl , podrzavam ovu akciju svakako Smile
zubix
zubix

Male Broj postova : 109
Age : 34
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 03.11.2008

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Djuka pon oľu 09 2009, 13:12

Master_Blaster je napisao/la:
Ovako, mislim da bi bilo jako dobro smanjit broj brigada na 2, u te brigade stavit najjače ljude, sa najvišim strenghtom i naravno obvezat ih da održavaju wellness visokim. kada dođe do rata njih financirat i slat na bojišta jer mislim da će se uštedt puno više i napravit puno veći efekt ako se ti ljudi financiraju za borbe nego da se salju svi od strenght 1 do max jer se na ove sa niskim strenghtom troše isti iznosi a rade daleko manje DMG-a od jačih.

Previse ljudi bi bilo u jednoj brigadi. Tesko je koordinirati to....

Problem bi bio što ovi slabiji ne bi nabijali činove i EXP ali kada nabiju strenght do npr 5, prebaci ih se u aktivnu brigadu i počnu ratovat.

To je bezveze.. I opet neće imati veliki dmg, kad imaju čin Private, tako da ih je potrebno što prije slati u bitke da se razviju što prije. Uostalom sad je uvjet da u brigade ulaze ljudi sa barem strenght-om 4.


uz te dvije aktivne brigade trebalo bi postaviti jednu zasebnu brigadu gdje bi se slali novaci sa niskim strenghtom, oni koji imaju mali wellness i tada bi ti ljudi bili u rezervi, jačali si strenght, radili za vojne firme koje bi opskrbljivale ove jače, a po potrebi bi se i njih slalo u rat. Kada ispune uvjete, tj ojačaju do određene granice prebaci ih se u jednu od dvije brigade koje idu u ratove. Ovako bi firme imale radnika, u ratu bismo bili učinkovitiji i imali bi oružja i ticketa.

Nemaju svi ljudi razvijen manufacturing..
A wellness se sredi u jedan dan sa odlaskom u jednu bitku, i ako treba, prije darivanjem giftova

Djuka

Broj postova : 143
Age : 39
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Kokach pon oľu 09 2009, 13:13

@CopyPaste071 - super ideja,trebamo se naci i dogovoriti detalje,svaki dan sta stojimo je izgubljeni dan.
Zato idemo raditi.
Kokach
Kokach

Male Broj postova : 232
Age : 47
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 10.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/542492

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by mojsije88 pon oľu 09 2009, 14:06

stvarno se nadam da ce ova ideja ozivit jer ovako nesto treba Hrvatskoj vojsci ali i Hrvatskoj

mojsije88

Broj postova : 33
Age : 35
eRepublik lokacija : croatia
Registration date : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by webstartm pon oľu 09 2009, 15:12

nadam se da vec pocelo radit na ovome ,da neostane sve na riječima...
webstartm
webstartm

Broj postova : 170
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248126

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by BelB pon oľu 09 2009, 17:23

evo uhvatili smo se nas nekolicina na sprovodenju jedno dijela ovog zadatka....
Uglavnom tice se Hrv. vojnih firmi....pokusavamo dignuti ljudima koji rade u vojnim firmama wellness na 90...pa evo nekih brojki
imam 4 fime...koliko ja znam (vojna oruzarnica 1 i 2, vojni transport 1 i 2)
dakle trebali bi imati 40 radnika
mi ih imam 32, znaci fali 8 (ljudi ako imate skil 3 i wellness visok i spremni ste raditi u vojnim firmama javite se, tj zaposlite)
od tih 32, 17 ljudi ima vise od 90 wellness
ostali 15 imaju manji i pokusavam stupiti sa svima u kontakt, te naci nabolje i najbrze rijesenje da im se digne wellness na 90.
Eto toliko za sad, kad bude novih informacija javim vam.
PS. molio bih sve koji mogu da doniraju gift ili gold, a to cemo podjeliti radnicima koji rade u Hrv firmama i koji su bili tu kada su nam bili najpotrebniji... i jos su tu. Hvala im!
Pozdrav

Hvala puno...donacija je otisla u prave ruke...onima kojima je potrebno


Zadnja promjena: BelB; uto oľu 10 2009, 10:40; ukupno mijenjano 2 put/a.

BelB

Broj postova : 5
Age : 38
eRepublik lokacija : Dalmacija
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Alen Mislivecek pon oľu 09 2009, 19:12

BelB je napisao/la:
PS. molio bih sve koji mogu da doniraju gift ili gold, a to cemo podjeliti radnicima koji rade u Hrv firmama i koji su bili tu kada su nam bili najpotrebniji... i jos su tu. Hvala im!
Pozdrav

pogledaj si brigade affraid
nije puno, ali nadamo se da će vam (nam) pomoći... odlicno
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Djuka uto oľu 10 2009, 17:32

A da se osnuje jos jedna weapon q1 firma koja sluzi samo za raditi zalihu oruzja? Dakle, to oruzje se koristi jedino u slucaju da nas netko napadne.

Djuka

Broj postova : 143
Age : 39
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by CopyPaste071 uto oľu 10 2009, 21:07

Pozivam sve kongresmene i predsjednika, kao jedine koji ne smiju napuštati zemlju, da dođu raditi u vojne manufacturing tvrtke ukoliko imaju razvijen manufacturing skill, ili u construction tvrtke koje grade bolnice i obranu, ako im je to jača strana.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by BelB uto oľu 10 2009, 21:41

slazem se s ova dva zadnja posta....
treba nam jos jedna q1 vojna firma za oruzje, bilo bi ljepo da zastupnici i svi koji nemogu ici van drzave a imaju veci skil da dodu raditi u drzavne firme.

BelB

Broj postova : 5
Age : 38
eRepublik lokacija : Dalmacija
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by direktor sri oľu 11 2009, 09:17

definitivno.. mislim da bi tim nacinom puno pomogli, a kad su vec u sluzbi drzave... Wink
direktor
direktor

Broj postova : 45
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 21.02.2009

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by HrvojeZ čet oľu 12 2009, 18:09

Vidim da i moving tvrtke stvaraju ratne rezerve. Što se s time pokušava? Spriječit iseljavanje iz hrvatske ili što?
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by webstartm čet oľu 12 2009, 19:04

HrvojeZ je napisao/la:Vidim da i moving tvrtke stvaraju ratne rezerve. Što se s time pokušava? Spriječit iseljavanje iz hrvatske ili što?
to i mene malo čudi ,dajte stavite nesto tiketa na market po cijeni do 20 kn...
webstartm
webstartm

Broj postova : 170
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248126

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Sucko čet oľu 12 2009, 19:08

Potpuno se slazem, stanje je ocajno, prodaju se ticketi za 40 kn.

Da nadodam, madarski ticketi!
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by HrvojeZ čet oľu 12 2009, 19:09

Nije mi jasno koja je svrha toga?

Naši ljudi sada kupuju od stranaca q1 ticket za 40 HRK!!

Čemu služe ticketi na rezervi? Ako treba vojnicima, neka se to odmah riješi da se zna točan broj, neka se sada da svakom vojniku ticket i neka ga čuva u slučaju rata. I da se dalje ticketi normalno prodaju. A ne da svi ispaštamo zbog toga.
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by webstartm čet oľu 12 2009, 20:29

Neka se oruzje cuva na zalihi i neprodaje na marketu...ali tikete treba stavit pordavat po normalnijim cijena ma ,ono 18-20 kn
webstartm
webstartm

Broj postova : 170
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248126

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by dSoKre čet oľu 12 2009, 21:06

Ja kad proizvedem više od onih 70% stavim na market po 20 HRK + PDV = 22 HRK i to se odmah razgrabi

Ja isto ne kužim čemu ovo stockanje ticketa, al slušam poglavara, možda u slučaju da ako izgubimo jednu regiju da se mogu svi preselit u drugu, al ne vidim drugog razloga.

Iako ne znam koliko ću dugo moći stockati 70% ticketa, jer treba plaćat plaće 60 radnika koliko imam u svom tajkunčičkom carstvu
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Ratne rezerve Empty Re: Ratne rezerve

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.