Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Place radnika/cijena proizvoda

+6
Selector
imekojesepamti
ivek81cro
Tomislav
Zmaj000
bbb_kambelovac
10 posters

Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by bbb_kambelovac uto sij 27 2009, 09:32

Bilo bi vrijeme da se poprica o ovome.... kao sto znate dekodera ima koji dan uopce nije bilo,a za ovaj novi(puno kompliciraniji) mnogi uopce neznaju,a i ako znaju neda im ga se koristit jer im puca neka stvar za nas poslodavce... doslo je do velikog povecanja placa sto su uglavnom uzrokovali stranci,ali hvala Bogu,i mi domaci poslodavci smo pratili to povecanje placa.... s tim povecanjem placa nastat ce (vec nastaje) veliki kaos jer dolazi do velikog povecanja cijena proizvoda na trzistu...
jedan primjer... radnik sa maunfactoring skilom 4 na human resources moze naci posao za 16kn!!!! Shocked a on npr. u tvrtki q2 weapon proizvede SAMO 1 oruzje koje se prodaje za 12-13kn(i tako isto u svim ostalim tvrtkama)...

sad me zanima tko je tu lud!!!???
molimo bi da se jave na temu nasi poslodavci da padne neki dogovor,jer ako se ovako nastavi ja i sam dizem svoje cijena da sam bar na 0 Wink
bbb_kambelovac
bbb_kambelovac

Broj postova : 356
Age : 35
eRepublik lokacija : South Dalmatia, Croatia
Registration date : 27.10.2008

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by Zmaj000 uto sij 27 2009, 09:46

Da istina , ovo je sramota kad ljudima objasnjavam da im nemogu dat toliku placu njima se jebe , ode kod stranca a prije su svi vikali nekupujmo strano i neradimo kod stranaca a kod stranaca puna firma.

Sto se tice povecanja cijena ja stojim iza toga , wep nemislim dizat jer ga onda nemam kome prodat. Hrana treba poskupiti s obzirom na place q3 nebi trebao biti ispod 10 kn , jel vam puno e pa puno je nama dat 16 kn za place pa nas nitko nepita.

Volio bi da svi ovi koji odose u drugu firmu za koju kunu gore da imaju firme pa da vide kako je to.

Po meni bi trebalo odrediti max place za nase firme i da se svi toga drzimo , neke sankcije da se uvedu jer ovo trenutno nije normalno.

Zmaj000

Broj postova : 50
Age : 44
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by Tomislav uto sij 27 2009, 09:59

Da, slazem se, ovakve place su previsoke i nesmijemo dopustiti daljnji rast a ko oce kod stranaca nek ide, obit ce  im se o glavu kad tad, poslodavci moarju odrzat sastanakBtw, ako place ovako ostanu ili budu ilse gore bome ce i cijene ic gore
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by ivek81cro uto sij 27 2009, 10:10

Slazem se, stanje je tesko odrzivo, visoke place, niske cijene proizvoda, mala proizvodnja. kava
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by bbb_kambelovac uto sij 27 2009, 10:17

Po meni bi trebalo odrediti max place za nase firme i da se svi toga
drzimo , neke sankcije da se uvedu jer ovo trenutno nije normalno.

mislim da je ovo dobra ideja... Zavod za zaposljavanje ili neki drugi(neznam koji) bi trebao okvirno odrediti place za pojedini skil u pojedinom sektoru te s time odrediti(okvirno) cijene proizvoda u pojedinom sektoru(ovo je vec napravleno ali neznam gdje je clanak)... mislim da bi se svi poslodavci toga pridrzavali jer nebi svaki dan trebali trazit nove radnike i misliti se hoce li uspjeti izdrzati ovaj dan Wink
bbb_kambelovac
bbb_kambelovac

Broj postova : 356
Age : 35
eRepublik lokacija : South Dalmatia, Croatia
Registration date : 27.10.2008

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by imekojesepamti uto sij 27 2009, 10:27

tesko ce se postic neki dogovor jer ako si oni mogu priustit te place onda ne vidim razloga zasto nebi.
meni je isti problem. nema sanse da mogu dat placu vecu od 11 kn skill 4 radniku i jos uz to besplatnu hranu, pa se moram orijentirat novim radnicima i nadat se da ce ostat kod mene kad/ako se razviju.
jbga imamo nedostatak manu radnika i to se pocelo odrazavat na place.
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by bbb_kambelovac uto sij 27 2009, 10:29

mozemo i mi priustit te place...samo lijepo podignemo cijenu proizvoda i to je to Wink
bbb_kambelovac
bbb_kambelovac

Broj postova : 356
Age : 35
eRepublik lokacija : South Dalmatia, Croatia
Registration date : 27.10.2008

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by Selector uto sij 27 2009, 11:59

clanak o preporucenim cijenama i placama ti je napisao relic
knadji njegov acc pa ces vidjet press release

ali vidio sam u razgovoru s nekim poslodavcima da bas i nije pretjerano reprezentativno po njihovom misljenju
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by revoluko uto sij 27 2009, 12:37

ugl.
ja ću uvik radit za hr firmu prije nago za stranca za razliku u plaći od par kuna.
i onako nisam još se počeo interesirat za biznis pa mi plaća treba samo za hranu tu i tamo koji gift neka sitnica za ženu dicu i to...
mislim da su ove mjere slabe isplativosti bile nužne za jedan prijelaz i kompletno brže napredovanje ehrvatske...
samo se treba bit pametan i reći kad je dosta.
možda neke pogodnosti za one koji rade u domaćim firmama...
13-ta plaća, božićnica?
jučer sam se zaposlio u nekoj nepoznatoj firmi čini mi se da nije naša(eQuanimity hrana), ali samo zato jer sam dobio zasad otkaz iz hr samokresa zbog male potreba za oružjem.
predpostavljam da ma jednom tamo čeka posao, uglavnom ja sam prvenstveno za ehvatsku koja je jača što smo mi jači pojedinačno.
ne zanima me bogaćenje nago samo razvitak i naša kolektivna snaga, i zato
LETS GO- IĐEMO!!!!!!

p.s. ne koristim novi dekoder nego ono pokušaji pogreške s brisanjem cookiesa ali uvik mora biti 4Xss, nikad manje- a još se s vremenom uči....
revoluko
revoluko

Broj postova : 78
Age : 42
eRepublik lokacija : croatia, north dalmatia
Registration date : 14.01.2009

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by bbb_kambelovac uto sij 27 2009, 13:00

Selector je napisao/la:clanak o preporucenim cijenama i placama ti je napisao relic
knadji njegov acc pa ces vidjet press release

ali vidio sam u razgovoru s nekim poslodavcima da bas i nije pretjerano reprezentativno po njihovom misljenju

po meni je taj clanak super napravljen...
slozio bi se odma da se njega svi drzimo... evo clanak za one koji nisu jos vidjeli
http://www.erepublik.com/en/newspaper/relic-s-uk-post-174161/1
bbb_kambelovac
bbb_kambelovac

Broj postova : 356
Age : 35
eRepublik lokacija : South Dalmatia, Croatia
Registration date : 27.10.2008

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by CopyPaste071 uto sij 27 2009, 13:30

Nisu strane firme u ništa boljem položaju od naših - eventualno ako švercaju sirovine. Plaće su skočile - što je dobro, ali sad je to otišlo malo predaleko. Mislim da je to normalno, tržište se stabilizira samo, samo mu treba dat vremena i preživjet ove početne velike oscilacije.

U početku je bilo more radnika malog skilla, a malo tvrtki, pa su plaće bile smješno niske. Onda je dosta radnika postalo neaktivno, pa sad fali radnika jer ima dosta firmi, pa su plaće nerazumno visoke.

Imam radnika skilla 3,5 sa plaćom 7,5, a on prozvede jedva 5 kuna proizvoda. Ili ti se zaposli netko skill 4,5, ti sav sretan, pogledaš malo, a ono wellness 6... I šta ćeš mu sad, treba pomoć i sve, ali dok ekipa ne skonta da plaća nema veze sa skillom već s lovom koju ti zaradiš firmi, nema napretka.

Jedino rješenje koje vidim je stvaranje udruge poslodavaca, gdje ćemo se mi poslodavci moći dogovarati oko plaća za pojedine skillove. Isto tako, treba organizirati cehove za pojedine gospodarske grane gdje bismo se mogli dogovarati oko cijena proizvoda.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by Selector uto sij 27 2009, 13:45

"problem" razlika u plaćama je nastao dizanjem kvaliteta firmi.
radnici vide da je 13 a oni dobiju 9 pa odlaze tamo a ne kuze da se radi o vecim q firmama
onaj koji daje 16kn je ona q5 firma u lici ako se ne varam

inace problem nas hrvata u ovoj igri je sto svaki radnik gleda kako da skupi puste golde pa onda bjeze za vecom placom.bitan je welnes a ne dekoder. i 4 od 5 +4 je dosta da se radi sa finim profitom ako je welnes radnika visok

radnici i sefovi zajedno moraju raditi na welnesu
trebalo bi biti da te tvoj sef placa da ti welnes bude visok i da tom placom odrzavas welness a ne da se pusta welnes da pada i skupljaju kune ili zlato. poslodavci trebaju steci povjerenje svojih radnika i obrnuto. jel bi itko od vas dao svoje radniku q5 kucu na par dana da si malo podigne wellness?

nije dekoder problem ni za koristenje ni ako se ne koristi
imate onaj cheat engine. sve lijepo objasnjeno kako radi. ako pitanje ne znate izguglajte ga

firebug vam uopce ne treba ni onaj aspot reply ili kako se vec zove niti ista drugo osim cheat engina i googla.

dizanjem produktivnosti radnika ce i cijene ici dole i place gore
nadam se da ce vam to doci do mozga Smile
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by Sucko uto sij 27 2009, 14:15

Stvar je decki u tome sto su radnici, vecinom manje aktivni, niti neznaju posljedice ulaska kod stranca, a niti neznaju tko je stranac, tko domaci...
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 32
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by zubix uto sij 27 2009, 14:33

Revoluko - ta firma u kojoj radis je HR - GreenDevil je menađer Wink
zubix
zubix

Male Broj postova : 109
Age : 34
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 03.11.2008

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by ivek81cro uto sij 27 2009, 16:25

Sucko je napisao/la:Stvar je decki u tome sto su radnici, vecinom manje aktivni, niti neznaju posljedice ulaska kod stranca, a niti neznaju tko je stranac, tko domaci...

Mislim da je polako nestao onaj pocetni entuzijazam za eHr, ljudi sad idu za vecom lovom, proslo je vrijeme kad su svi bili voljni radit makar za kunu ako je tvrtka domaca. A sto se placa tice, slazem se da tvrtke sa vecim Q-om daju nesto vece place, ipak se i vise wellness-a izgubi ali opet treba proci vremena dok igraci shvate i nauce vagati placu i koliko ih kosta da odrze wellness na istoj razini. Tu mislim da ipak ne mozemo nista.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Place radnika/cijena proizvoda Empty Re: Place radnika/cijena proizvoda

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.