Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

REFORMA VOJSKE

3 posters

Go down

REFORMA VOJSKE Empty REFORMA VOJSKE

Postaj by kole26 ned sij 25 2009, 10:00

Mislim da je najvažnije da ljudi imaju što veći borbeni skill, a ako dođe do rata trebat će nam svaki čovjek, a ne samo Vas 300, a lako ćemo mi sebi dignut wellnes ako dođe do toga. Ja sad ne mislim trošit lovu na wellnes već čekam iduću bitku da ga dignem, ali ako dođe da moram branit državu, ja ga dignem sebi za koju minutu. Bitan je skill i uvježbanost vojske, a ne wellnes po meni. Mislim da je početak ovih gardijskih bio sasvim u redu i nakraju plaćeni ste za to. Ovo sad opet je neka podjela i to nije dobro. Moj prijedlog je da se formira još jedna elitna postrojba vod od 90 ljudi koji bi bili s najboljim skillom i koji igraju stalno mislim da je to već predložio kokach. I da se umjesto tih odabranih popune gardijske s još novih ljudi. Mislim da se na obrani ne treba štedit. Šta je sa obrambenim sistemom ?

kole26

Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : kole26
Registration date : 28.12.2008

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by kole26 ned sij 25 2009, 10:04

Vidim da ste donijeli zakon da se kupi obrambeni sistem, po meni to nije dobro, trebao se gradit u Hrvatskoj kao i bolnica. Zbog gospodarstva. Ode lova vanka. Zanima me još da li je ta firma od koje se kupuje u Hrv. vlasništvu i ko je vlasnik te firme ?

kole26

Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : kole26
Registration date : 28.12.2008

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by mogwaiii ned sij 25 2009, 10:23

ali nisi u pravu kole. najbitniji ti je wellness i rank. strength nije toliko presudan. i naravno organizacija

bitno je da vojnik moze odraditi maximalan broj borbi za taj dan, i da bude spreman za sutra na isto. stvar je u tome ako je stvarno gusto u borbi, onda vojnik sa visokim wellnessom moze napraviti i 10 borbi taj dan (11
uz giftanje), a ljudi sa niskim wellnessom to nemogu.

zasto je problem prestat se boriti nakon sto ste koristili bolnicu. fino imas 100 wellness, i cekas sutrasnji dan spreman. produktivniji si u firmi u kojoj radis, zdrav si, dobar si vojnik. stvarno mi nije jasno. wellness
50 nikom ne pomaze

ova "reforma" je dobra iz razloga sto se rjesavamo neaktivnih ljudi. sta da i na te neaktivne moramo mislit. nikakve koristi od njih, samo treba pazit na vise ljudi

kole, pogledaj kakav je rumunjski sistem vojske i sve ce ti biti jasno. btw sve ove reforme su preuzete od njih, i to s dobrim razlogom. jedna od najjacih vojnih sila su u erepubliku, i sad da mi izmisljamo toplu vodu?

i btw, mi nismo placeni za to sto radimo. sve je ovo nasa dobra volja
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by kole26 ned sij 25 2009, 10:54

Da, ali wellnes si možemo dić sami i prije borbe, pa nakon toga možemo odradit nekoliko borbe i poslije otić u bolnicu. Ne moram stalno imat wellnes.

kole26

Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : kole26
Registration date : 28.12.2008

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by kole26 ned sij 25 2009, 10:59

Radim u Rumunjskoj i fuka mi se kak ću odradit posao poslodavcu, bitno mi je da izmuzem što više love koju ću poslije uložit u Hrvatsku. Druga stvar kad radiš za Hrvata doma pa ti treba wellnes to ne osporavam.

kole26

Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : kole26
Registration date : 28.12.2008

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by mogwaiii ned sij 25 2009, 11:08

kole26 je napisao/la:Da, ali wellnes si možemo dić sami i prije borbe...
kako mislis podici 50 wellnessa prije borbe?
moras se minimalno jednom boriti da bi mogo koristit bolnicu. giftova maksimalno mozes 10 primit na dan, treca opcija je gold i kupovanje wellness packova. ako mislis potrosit 10 golda da bi si podigo 50%, onda se ispricavam. samo naprijed

kole26 je napisao/la:... pa nakon toga možemo odradit nekoliko borbe i poslije otić u bolnicu.
bolnicu mozes koristit samo jednom dnevno, nakon minimalno jedne borbe

kole26 je napisao/la:Ne moram stalno imat wellnes.
zasto ne. kao sto rekoh, jel problem prestat se boriti nakon sto si iskoristio bolnicu?
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by kole26 ned sij 25 2009, 11:11

Isto ko i ti sad što tražiš od drugih, kupim si poklone doniram ih nekom i on mi ih spuca. Kak se diže wellnes. Glupo mi je sad trošit novce na poklone i skuplji kruh, a ak naleti bitka dignem si ga badava.

kole26

Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : kole26
Registration date : 28.12.2008

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by mogwaiii ned sij 25 2009, 11:39

cuj, jednostavnije nemogu objasnit. najjeftinije ti je odrzavat wellness svaki dan. evo uzmimo tebe za primjer

imas skill 4, manufacturing. placa u hr za saj skil je oko 16 HRK. neka bude da radis u q2 firmi, i tako gubis 3 wellnessa na dan (sa treningom).
q2 hrana je oko 3 HRK, a q3 sa nadje i za manje od 5 HRK
q1 gift ti je oko 3 hrk.

znaci ti dnevno trebas maximalno potrosit 8 hrk da bi odrzao wellness, i jos ti ostane 8 hrk. ne vidim u cemu je problem

da nepricam o tome da si dobio hard worker medalju, i 5 golda za lvl 6. za te novce si mogo bez problema kupit q2 kucu, i imao bi jos manje troskove odrzavanja wellnessa

stvar je jednostavna. ako ne zelis radit ono sto od tebe tvoj zapovjednik trazi, letis iz vojske. slobodno se prijavi u rumunjsku, americku ili neku drugu vojsku, i vidi koliko ce dugo tolerirati tvoj wellness
zivio
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by kole26 ned sij 25 2009, 11:51

Dobro ispiši me iz vojske ionak ništ nisam dobio od ove države u ovih 1.5 mjesec, stalno se nekom nešto uvjetuje i rade podjele. Neki su vredniji neki manje, nek ti bude kad ne vredim al neću slušat tvoju diktaturu.

kole26

Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : kole26
Registration date : 28.12.2008

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by mogwaiii ned sij 25 2009, 12:00

ti si u 2. brigadi. obrati se svom zapovjedniku ako zelis iz vojske.

ali ovo mi neide u glavu. kakva diktatura.
birali ste predsjednika (i ja skupa s vama), on je izabrao svog ministra obrane - kokacha. i sad kad covjek kaze nesto sto ti se nesvidja, odma je diktator.

vidim da seres bez ikakvih informacija i argumenata. ova rasprava vise nema smisla. sretno ti bilo u buducnosti
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by kole26 ned sij 25 2009, 12:20

Apsolutno se slažem s tobom radite šta hoćete i onak to radite.

kole26

Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : kole26
Registration date : 28.12.2008

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by Pantelija ned sij 25 2009, 13:21

Da ne pisem sve ponovo, slazem se s Mogwaiii u vezi odrzavanja velnesa. Covjek s tvojim skilom u manufacturing ne bi trebao imati problema s odrzavanjem visokog velnesa. Ima ljudi koji imaju manje place ali opet uspiju odrzati velnes, sami ili kroz drzavni program odrzavanja velnesa, bitna je samo dobra volja. I da ti i ja potvrdim ako ne vjerujes Mogwaiii-u, mi ne dobijamo placu, sve je dobra volja.



kole26 je napisao/la:Dobro ispiši me iz vojske ionak ništ nisam dobio od ove države u ovih 1.5 mjesec, stalno se
nekom nešto uvjetuje i rade podjele. Neki su vredniji neki manje, nek ti bude kad ne vredim al neću slušat tvoju diktaturu.

Kao prvo , sta zelis od drzave, zar nije dosta sto dobijes tikete i oruzje kad ides u rat ? Idi na market , pa ih sam kupi i vidi koliko to dodje. Imas preko 4 skil u manufacturingu, ali nisam te vidio ni u jednoj od postojece dvije drzavne vojne firme za proizvodnju tiketa i oruzja. Ali kad se treba nesto traziti i buniti tu si prvi.

Kao drugo, kakvu diktaturu spominjes ? Kroz povijest, od razvoja prve vojske pa do danas, nisam ni vidio ni cuo da u vojsci vlada demokracija, vec postoji zapovjedni lanac. Ali svejedno , to nije diktatura, mislim da si pomijesao pojmove.

Kao trece, ne sjecam se da je negdje bilo objavljeno da je obavezan ulazak u vojsku. Postavljeni su uvjeti sto se tice velnesa, strengtha i ponasanja, tako da ako se nekome nije svidjalo nije morao pristupiti vojsci. Ovaj update je napravljen samo zato da bi dobili kvalitetniju i brzu vojsku, naglasavam prednost je na kvaliteti , ne kvantitetu.

I na kraju, po tvom zadnjem postu drzim da zelis otici iz vojske, pa cu te i skinuti sa spiska. Ukoliko zelis ostati, javi se, ali onda molim te bez neosnovanih napada na odluke Ministarstva obrane.
Pantelija
Pantelija

Broj postova : 130
Age : 43
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 01.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1229026

[Vrh] Go down

REFORMA VOJSKE Empty Re: REFORMA VOJSKE

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.